Zajímavosti

Žena našla na internetu sedačku zdarma. Polštář byl napěchovaný téměř milionem

Vicky Umoduová z amerického města Colton v Kalifornii nemohla uvěřit svému štěstí, když na internetu sehnala zdarma sadu dvou pohovek a křesla. Ještě větší byl její údiv, když doma zjistila, že jeden z polštářů je napěchovaný penězi. Našla v něm 36 tisíc dolarů, v přepočtu více než 833 tisíc korun.

Všechno začalo touhou trochu si zútulnit domov. Vicky Umoduová zrovna sehnala nové bydlení a hledala vybavení. Když na jednom internetovém portálu narazila na vysněnou soupravu dvou pohovek a křesla, nejprve si myslela, že jde o vtip. Majitelé totiž celý set nabízeli zdarma. "Řekla jsem si, možná je to trik. Raději jsem tam zavolala," svěřila se žena televizní stanici KABC-TV.

Ukázalo se, že nábytek rozdávala rodina, která nedávno přišla o blízkého člověka. Příbuzní se chtěli majetku po zesnulém rychle zbavit. "Právě jsem se přistěhovala a v domě nic nemám. Byla jsem nadšená, tak jsme to vyzvedli a přivezli," řekla Umoduová.

Související obsah

​Doma si pohovku pozorněji prohlédla a zjistila něco zvláštního. Uvnitř jednoho z polštářů byl neznámý předmět. "Myslela jsem si, že je to tepelná podložka," svěřila se Američanka. Tuto teorii ale vzápětí zavrhla, protože nenašla žádný elektrický kabel. Když pak rozepnula polštář, objevila několik obálek plných bankovek.

"Volala jsem na svého syna: 'Pojď, pojď, pojď!' Křičela jsem: 'To jsou peníze! Musím zavolat tomu chlapovi,' " popsala žena.

V polštáři se ukrývalo 36 tisíc dolarů. Přesto Umoduová novinářům tvrdila, že nikdy nebyla v pokušení "poklad" si nechat. Peníze prý okamžitě vrátila rodině, která jí nábytek dala.

"Bůh byl ke mně a mým dětem laskavý, všechny jsou živé a zdravé. Mám tři krásná vnoučata, tak co mohu od Boha žádat?" vysvětlila. Rodina si peníze převzala a jako poděkování nechala Umoduové 2 200 dolarů (zhruba 50 tisíc korun) na nákup nové lednice, kterou potřebovala. Proč měl zesnulý muž v gauči ukrytý tak velký obnos peněz, si příbuzní vysvětlit nedokázali. V domě ale prý našli ještě pár set dalších dolarů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz