Zajímavosti

Tajemství hrobu Libušky Šafránkové: Nečekaná změna kvůli Abrhámovi

Tajemství hrobu Libušky Šafránkové: Nečekaná změna kvůli Abrhámovi
Zdroj: Profimedia

Den po pohřbu Josefa Abrháma by jeho milovaná Libuška Šafránková oslavila 69. narozeniny. Teď už si slavní manželé mohou připít spolu. Vedle sebe ale nespočinou, Abrháma pochovají do rodinného hrobu na Uherskohradišťsku, zatímco Šafránková odpočívá v rodných Šlapanicích u Brna. A na náhrobku stojí něco jiného, než by většina fanoušků čekala.

Byla to láska, která nemá v českém showbyznysu obdoby. Libuška Šafránková a Josef Abrhám se od sebe hnuli, jen když to opravdu nešlo jinak. Každičkou minutu chtěli trávit bok po boku a 45 let manželství si užili naplno.

A po pondělním pohřbu populárního herce, který na konci května podlehl zápalu plic, už jim nic nebrání být zase spolu. Je však velkým překvapením, že věčně odpočívat bude každý jinde. Šafránkovou loni uložili do rodinného hrobu ve Šlapanicích u Brna, Abrháma pochovají v Kunovicích na Uherskohradišťsku rovněž k jeho rodičům. Oba jsou zpátky na rodné Moravě, obce od sebe dělí jen hodina jízdy.

Mnohé zarazilo, co nechal jejich syn Josef Abrhám mladší vytesat na maminčin náhrobní kámen. Stojí tam totiž "Libuše Abrhámová", nikoliv Šafránková. Příznivci takhle herečku neznali a sama své pravé příjmení na veřejnosti nepoužívala, měla ho jen v občance a dalších úředních dokumentech. Syn chtěl gestem patrně upozornit na to, jak moc se jeho rodiče milovali.

Související obsah

​Naposledy se rozloučit s Abrhámem přišla v pondělí kromě příbuzných řada hvězdných přátel v čele se Zdeňkem Svěrákem, Dagmar Havlovou, Ivou Janžurovou, Eliškou Balzerovou nebo Jiřím Krampolem.

"Josefe, Josífku, Pepíku, Pepo, také já jsem slíbila, že se s tebou rozloučím s úsměvem. Přesně před rokem, šestého června, jste ještě byli s Libuškou. V tento den před rokem jsme oslavovali Libuščiny narozeniny. Bylo to den předtím, než nastoupila do nemocnice na plánovaný zákrok. A už jste se neviděli," pronesla Balzerová ve smuteční řeči. 

Hrob Libuše Šafránkové ve Šlapanicích u Brna | Zdroj: Profimedia

Podívejte se na reportáž TV Nova o Abrhámově pohřbu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz