Domácí

Hadi zaměstnali městské strážníky. Jeden z plazů utekl a druhý lovil rybky

Hadi zaměstnali městské strážníky. Jeden z plazů utekl a druhý lovil rybky
Užovka obojková | Zdroj: Městská policie Hradec Králové

Zábavný víkend plný plazů mají za sebou městští strážníci z Hradce Králové. Ti totiž museli na ulici odchytnout korálovku, která se rozhodla utéct svému majiteli. Dále také museli navštívit zahradu u jednoho rodinného domku, kde se chráněná užovka rozhodla ulovit jednu rybku v zahradním jezírku.

Městským strážníkům z Hradce Králové se o víkendovou zábavu postarali hadi. Jeden z nich se například rozhodl zredukovat počet zlatých rybek ve venkovním jezírku u rodinného domu.

"Na dobrý oběd se připlazila k jezírku u rodinného domku užovka obojková, zřejmě si však zvolila až příliš velké sousto," uvedli strážníci na facebookových stránkách s tím, že se jim hladovou užovku nepodařilo chytit.

Druhý z hadů si zase od svého majitele vyrazil na výlet do města. "Samec korálovky překvapil na ulici procházející občany, na rozdíl od užovky ale nestačil před strážníky zmizet. Had je v dočasné péči u herpetologa městské policie," dodali policisté.

Související obsah

"Užovka obojková není člověku nebezpečná, dorůstá délky zhruba jednoho metru a je to zákonem chráněný druh. Tento plaz může žít i na zahradách u rodinných domů, nejčastěji v kompostech. Pokud si plaz vybral jezírko jako své teritorium, určitě by se v dohledné době nemělo vypouštět. Tento plaz by se ani neměl odchytávat. Je až neuvěřitelné, jak velkou kořist dokáže pozřít," informovala TN.cz zooložka Anna Kozáková, která se zabývá českými druhy plazů.

Upozornila také na vynalézavost korálovek. "Korálovky jsou velmi trpělivé a dokážou vyvinout velkou sílu. Chovatelé by je tedy měli mít v teráriích, které jsou pevně uzavřené, aby nedošlo k útěku. Ani korálovka však není jedovatá," dodala Kozáková.

Snímky obou hadů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz