Domácí

Údajné týraní zvířat na jatkách bude řešit policie. Hygienici zastavili provoz

Případ údajného týrání zvířat na jatkách v Hraběticích na Znojemsku bude mít dohru. Státní veterinární správa se rozhodla podat na majitele trestní oznámení. Uniklé video zachytilo, jak několik mužů týrá zvířata určená k porážce.

O tom, že na jatkách v Hraběticích není něco v pořádku, svědčilo rozhodnutí Státní veterinární správy. Ta zjistila loni v říjnu závažné hygienické nedostatky a na několik týdnů zastavila provoz. Další vlnu kritiky vyvolalo tajně natočené video, které zachycuje muže, jak přivádějí zvířata na porážku a přitom je týrají.

"Tahání za uši, kopání, shazování z rampy, tahání krávy navijákem," popisuje zacházení se zvířaty Lukáš Vincour, zakladatel spolku Zvířata nejíme.

Související obsah

​Hned po zhlédnutí videa veterináři konstatovali, že takové chování ke zvířatům je nepřípustné. "Ty osoby na videu se jednoznačně dopustily porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání," říká mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.

Nejdřív podali podnět ke správnímu řízení, teď se podílem jednotlivých osob na týrání začne zabývat i policie. Veterinární správa podává trestní oznámení na neznámé pachatele. Za tento trestný čin jim hrozí až šestileté vězení.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz