Domácí

Strážníci sklízejí pochvaly za chování k dětem v autíčku. Místo kárání je uklidnili

Velké uznání sklidil zákrok strážníků, kteří o víkendu zastavili žluté mini autíčko se dvěma školáky, kteří si spletli cestu a dostali se na dálnici. Strážníci dokázali rychle vyhodnotit situaci, děti nestresovali a dokázali si zajistit jejich pozornost do té doby, než si pro ně přijeli rodiče.

Záběry žlutého autíčka na baterky stojícího v odstavném pruhu staré dálnice už obletěly celou republiku. Strážníci teď sklízejí samou chválu. Hlavně za to, jak rychle pochopili, že dva závodníci nepotřebují pokárat, ale spíš uklidnit.

Kluci byli nejdřív vystrašení a měli slzy na krajíčku. Díky citlivému přístupu strážníků se ale za chvíli rozpovídali. Prozradili, kde bydlí, a úplně zapomněli na to, že ještě před chvilkou jim hrozila srážka s opravdovým autem.

Související obsah

​Dokázat komunikovat se všemi věkovými kategoriemi lidí prý patří mezi jednu z nezbytných dovedností strážníků. "Strážníci pravidelně procházejí komunikačními školeními, ve kterých se okrajově zmiňuje i způsob komunikace s dětmi," řekl mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba.

Zbytek je už na empatii samotného strážníka. Někdy situace vyžaduje uklidňující hlas, jindy musí ukázat, že dítě překročilo hranice a ohrožuje sebe i ostatní. Jednou se snažili strážníci pochytat králíky. Tehdy jim u toho radila asi dvacítka dětí. Policisti se jich chytře zbavili tak, že je zapojili do lovu.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz