Domácí

Po brněnské Staré dálnici ujížděly děti v miniautíčku. Jede 300 km/h, říkaly hlídce

Brněnští strážníci v pondělí přiblížili kuriózní sobotní výjezd. Na dobrodružnou výpravu po tzv. Staré dálnici vyrazili za plného provozu ve žlutém elektrickém miniautíčku dva malí chlapci. Když je hlídka zastavila, prohlašovali, že ze sporťáku dokážou vytáhnout i 300 kilometrů v hodině.

Na brněnské Staré dálnici mohli lidé o víkendu narazit na žlutý sportovní vůz. Na tom by nebylo ani nic zvláštního, kdyby nebyl miniaturních rozměrů a neřídili ho dva malí školáci, a to v plném provozu.

"Dva malí chlapci na palubě žlutého sporťáku se o víkendu proháněli po brněnské Staré dálnici. Groteskní a současně nebezpečný výjev nám na lince 156 popsal řidič, který si dětského autíčka všiml," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Jak dodal, policejní služební vozidlo standardních rozměrů strážníci odstavili tak, aby děti ochránilo před provozem. Rozsvítili majáky a rozhodli se zjistit, co přivedlo dva malé dobrodruhy na tak frekventované místo.

Související obsah

​I přes počáteční rozpaky se obě děti, věkově odpovídající nižším ročníkům prvního stupně, nakonec rozpovídaly a vše vysvětlily.

"Jeden z nich nejprve poplakával, za okamžik už si však s hlídkou městské policie oba bezstarostně vykládali. Přispěl k tomu kamarádský přístup strážníků, kteří si od dětí ochotně nechali předvést i to, jak se odklápí kapota, a prohlédli si dvě uložené baterie. Chlapci se holedbali, že autíčko může jet až 300 kilometrů v hodině, a navrhovali, že vycouvají zpátky na sídliště. Odtud prý totiž nedopatřením špatně odbočili," objasnil Ghanem.

Hlídka strážníků se nakonec jim i rodičům, které přivedli policisté, postarala o doprovod a bezpečné opuštění Staré dálnice nejbližším výjezdem. Ačkoliv děti neměly na rušné silnici co dělat, podle strážníků se naštěstí chovaly opatrně. Jely po krajnici a snažily se v autě pohybovat co nejbezpečněji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události