Zahraničí

Řidič najel v Berlíně do školáků vysokou rychlostí. Byl to úmysl

Na západě Berlína najelo ve středu ráno vysokou rychlostí auto do davu lidí. Zemřela učitelka, která byla se svou třídou na výletě. Pět lidí je v ohrožení života a tři jsou vážně zranění. Počet lehkých zranění není přesně znám, informovala německá média. Řidiče už se policistům podařilo zadržet, byl jím 29letý Němec arménského původu. Vyšetřovatelé později našli dopis, ve kterém řidič napsal, že čin plánoval. Motiv je stále nejasný. Nelze však vyloučit politickou motivaci.

Jeden člověk zemřel, potvrdila německému deníku Bild policie. Jednalo se o učitelku, která byla se svými žáky na výletě. Přinejmenším 30 lidí má být zraněných, z toho pět je v ohrožení života a další tři ve vážném stavu. Na místě zasahuje kromě hasičů a záchranářů i několik těžkooděnců, informoval portál rbb24. Pro zraněné přiletěl i vrtulník.

Řidiče stříbrného Renaultu Twingo, který na chodník vjel 150kilometrovou rychlostí, už policisté zadrželi. Byl jím 29letý Němec arménského původu. Vyšetřovatelé poté nalezli dopis, v němž řidič napsal, že útok plánoval. Podle hasičů jel autem nejprve po chodníku a pak skončil ve výloze obchodu.

"Zadržený muž podle všeho vjel do skupiny lidí. Nevíme, jestli se jednalo o nehodu, anebo o úmyslný čin," uvedla po nehodě německá policie. Ta se údajně s řidičem nesetkala poprvé. Již dříve měl mít problémy se zákonem kvůli majetkovým trestným činům. 

Související obsah

Mezi zraněnými by mělo být 12 studentů. Jeden z nich je vážně zraněný, stejně jako kolega zesnulé učitelky. Šestadvacetičlenná skupina byla údajně v německém hlavním městě na výletě.

Incident se odehrál na Rankestrasse v berlínské části Charlottenburg nedaleko náměstí Breitscheidplatz. Tam v roce 2016 vjel terorista Anis Amri na vánoční trh ukradeným kamionem. Při tragédii zahynulo 12 lidí, zraněných bylo 48.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz