Zahraničí

Do školáků měl řidič v Berlíně najet v amoku. Údajně je psychicky nemocný

Německé státní zastupitelství sdělilo podrobnosti o muži, který ve středu najel do lidí na berlínském náměstí. Mělo se jednat o 29letého Gora H., který pravděpodobně skončí na psychiatrickém oddělení nemocnice. Údajně totiž trpí paranoidní schizofrenií.

Do lidí na berlínském náměstí najel ve středu 29letý muž podle německé prokuratury v amoku. "Existují indicie, že má psychickou poruchu," sdělil ve čtvrtek státní zástupce Sebastian Büchner na tiskové konferenci. Je podle něj pravděpodobné, že trpí paranoidní schizofrenií.

Neexistují žádné důkazy o tom, že by útočník byl terorista. "Byly nalezeny dva ručně psané plakáty s velmi vzdáleným odkazem na konflikt v Náhorním Karabachu. Ale podle současného stavu to nemá nic společného s tím, co se stalo včera," uvedl ve čtvrtek Büchner. Gora H. policisté obvinili z jedné vraždy a 31 pokusů o vraždu. Podle portálu Focus bude ubytovaný v psychiatrické léčebně, soudce o tom má rozhodnout ještě ve čtvrtek.

Ačkoli do lidí najel řidič v amoku, podle prokuratury vše udělal úmyslně. Nejednalo se tedy o pouhou nehodu. 

Související obsah

Při středečním útoku na Rankestrasse v berlínské části Charlottenburg zemřel jeden člověk, potvrdila německému deníku Bild policie. Jednalo se o učitelku, která byla se svými žáky na výletě. Přinejmenším 30 lidí má být zraněných, z toho pět je v ohrožení života a další tři ve vážném stavu.

Podle německé prokuratury nejdřív řidič úmyslně najel do jedné skupiny na rohu náměstí. Následně se zaměřil na děti a učitele. 

V Berlíně najelo do davu osobní auto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz