Zahraničí

Soud v Doněcku odsoudil k smrti dva Brity a Maročana. Bojovali za Ukrajinu

Soud v Doněcku odsoudil k smrti dva Brity a Maročana. Bojovali za Ukrajinu
Soud v Doněcku odsoudil dva Brity a Maročana k smrti Zdroj: Profimedia

Soud v samozvané Doněcké lidové republice udělil ve čtvrtek trest smrti dvojici Britů a občanovi Maroka, kteří bojovali na ukrajinské straně. Informovaly o tom ruské státní agentury TASS a RIA Novosti.

Nejvyšší soud samozvané Doněcké lidové republiky (DPR) na Ukrajině ve čtvrtek odsoudil k smrti britské občany Seana Pinnera a Aidena Aslina a Maročana Saadouna Brahima. Uznal je vinnými z účasti na nepřátelských akcích, kterých se měli dopustit coby žoldáci ukrajinských ozbrojených skupin. Informovala o tom ruská agentura TASS.

Pinner, Aslin a Brahim přijeli letos na jaře na Ukrajinu bojovat proti Rusku a padli do ruského zajetí. "Na základě výsledků analýzy zkoumaných důkazů dospěl soud k závěru, že jejich vina byla prokázána. Na základě všech spáchaných zločinů by Aiden Aslin, Sean Pinner a Saadoun Brahim měli být s konečnou platností odsouzeni k smrti," stojí v rozsudku.

Související obsah

Předseda soudního senátu uvedl, že všichni odsouzení přiznali vinu ve všech bodech obžaloby. "Proti rozsudku se účastníci procesu mohou odvolat v kasačním řízení u Nejvyššího soudu DPR do jednoho měsíce," doplnil.

Nejvyšší soud DPR není mezinárodně uznáván, připomněl portál BBC. Zatím není jasné, zda trojice využije možnost odvolat se. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz