Dovolená

Vyrazte v létě na nejhezčí pláže v Evropě! Tři z nich jsou v Chorvatsku

Vyrazte v létě na nejhezčí pláže v Evropě! Tři z nich jsou v Chorvatsku
Chorvatsko pláž Zdroj: Getty Images

Prázdniny se blíží a po dvou covidových letech Čechy zřejmě konečně čeká dovolená bez různých omezení. Spousta Čechů proto plánuje vyrazit k moři a odpočinout si na pláži. Vybrat si k tomu mohou úplně obyčejnou pláž nebo si mohou dopřát něco víc a navštívit některou z těch nejhezčích.

V Evropě se nachází řada pláží, ale některé jsou mnohem hezčí než jiné. Pokud si chcete po dvou letech, kdy bylo cestování kvůli pandemii koronaviru výrazně omezené, konečně dopřát pořádnou dovolenou, tak si můžete vybrat jednu ze 40 nejhezčích pláží. V žebříčku, který připravil britský web The Guardian, se nachází například tři pláže v Chorvatsku, kam každý rok míří statisíce Čechů.

Řecko

Řecko se může pyšnit dokonce sedmi plážemi, které se probojovaly mezi top 40. Jde o pláž Fteri na ostrově Kefalonia, Elafonisi na Krétě, Sarakiniko na ostrově Milos, pláž v letovisku Plaka na západním pobřeží ostrova Naxos, Karavostasi v regionu Epirus, Simos na ostrově Elafonisos a Vagia na ostrově Serifos v souostroví Kyklady.

Pláž Sarakiniko Zdroj: Profimedia

​Chorvatsko

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenější dovolenkovou destinací a i tam mohou najít krásné pláže. Do top 40 se dostaly tři. Jedna se nachází v zátoce Krivica v jihozápadní části ostrova Lošinj, další v zátoce Divna v západní části poloostrova Pelješac a třetí je pláž Mlini na ostrově Hvar. 

Související obsah

Španělsko

Španělsko je krásnými plážemi proslulé, a tak není divu, že v žebříčku jich má hned pět. Jde o pláž Ses Illetes na ostrově Formentera, Torimbia na severu země, Carnota na západě země, Cala Trebalúger na Menorce, pláž u města Sopelana v Baskicku a Calblanque na jihovýchodě Španělska. 

Černá Hora

Krásnou pláž má i Černá Hora a jmenuje se Drobni Pijesak. 

Itálie

Italských pláží se v žebříčku objevilo celkem pět. Pláž San Michele u obce Sirolo na východě země, Punta della Suina na jihu, Sa Colonia na Sardínii, Calamosche na Sicílii a také pláž u obce Sperlonga.

Pláž Sa Colonia Sardínie Zdroj: Profimedia

​Irsko

Kdo nemá rád velká horka, tak se může pokochat dvěma krásnými plážemi v Irsku. A to buď tou u města Ballybunion v hrabství Kerry nebo pláží Glassilaun v hrabství Galway. 

Portugalsko

Tato malá země je krásnými plážemi protkaná a mezi top 40 se jich probojovalo hned pět. Jde o pláž de Cacela Velha na jihu země, da Física nedaleko Lisabonu, dos Caneiros u města Ferragudo na jihu země, Zambujeira do Mar na jihovýchodě země a das Bicas nedaleko Lisabonu.

Nizozemsko

Svého zástupce má v žebříčku i Nizozemsko. Jde o pláž na ostrově Texel, který je největší z Fríských ostrovů.

Související obsah

Francie 

Francie není jen Paříž, což dokládá hned sedm nádherných pláží. Konkrétně pláž Amiets v Bretani, dále Vieille Église v Normandii, Saint-Jean-de-Luz v Baskicku, Palombaggia na Korsice, Aiguille či Théoule-sur-Mer na jihu Francie a dále pláže Saint-Clair či Coussoules, které jsou také na jihu země.

Německo

Německo sice není tradiční plážovou destinací, ale i náš západní soused má krásné pobřeží. Mezi 40 nejhezčích evropských pláží se dostala ta na ostrově Rujána u obce Sellin.

Pláž Sellin Zdroj: Profimedia

Albánie

Nádhernou pláž najdete i nedaleko vesnice Qeparo na jihu Albánie.

Turecko

Mezi top 40 se probojovala i jedna turecká pláž. Jmenuje se Kaputaş a leží na jihovýchodě země. 

Unikající ropa zničila oblíbenou pláž. Náprava údajně potrvá roky (01/2022):

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz