Zahraničí

Velká letní předpověď. Podívejte se, kdy vyrazit na dovolenou do Chorvatska

Velká letní předpověď. Podívejte se, kdy vyrazit na dovolenou do Chorvatska
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Léto se blíží a řada lidí už má naplánovanou dovolenou. Pro mnohé Čechy, kteří chtějí strávit volné dny u moře, je Chorvatsko jasnou volbou. Kdy je však nejideálnější do této destinace vyrazit? Meteorologové už zveřejnili dlouhodobou předpověď počasí.

Vysněnou letní dovolenou může snadno pokazit špatné počasí. Pokud se chystáte k Jadranu, máme pro vás dobrou zprávu. V oblíbené destinaci se můžete těšit na teploty kolem 30 °C.

Obloha bude zpravidla spíše polojasná nebo jasná a vydatné deště meteorologové neočekávají. Místy se však mohou objevit bouřky. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu portálu AccuWeather.

Související obsah

Červen

Dny budou zpravidla ve znamení skorojasné až polojasné oblohy. Především ve druhé polovině měsíce však lidé musí počítat s přeháňkami a bouřkami. Teploty budou velmi příjemné. Ze začátku června se budou držet mezi 24 až 27 °C. Poté se postupně začnou zvedat.

Červenec

V následujícím měsíci pak teploměry začnou atakovat hranici tropických třicítek. V červenci meteorologové očekávají častější výskyt bouřek, ty občas doprovodí také déšť. Jen ojediněle bude slunečno bez jakéhokoli mráčku.

Srpen

Také v srpnu se podle dlouhodobé předpovědi budou teploty pohybovat kolem 30 °C. Nejteplejší bude zejména první polovina měsíce. Bouřky by se měly objevit jen v některých dnech. Je potřeba však s nimi počítat. Třetí týden měsíce by měl být poměrně slunečný.

Redakce TN.cz vybrala jako místo pro letní předpověď Split. Město leží zhruba uprostřed pobřeží a bývá jedním z častých cílů turistů. Dlouhodobý výhled počasí představuje odhad toho, jak by mělo v destinaci být. Meteorologové zpravidla předpověď postupně upřesňují.

Letní dovolená se může pořádně prodražit. Více se dozvíte v následující reportáži:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz