Domácí

Muž vyděsil cestující ve vlaku. Začal se před nimi ohánět pistolí

Velmi vyděšení byli cestující ve vlaku, který zastavil na nádraží v Hradci Králové. Přímo před nimi vytáhl 39letý muž pistoli a začal si s ní hrát. Událost už vyšetřuje policie.

V sobotu krátce před osmou hodinou ranní přijal policejní operační důstojník hlášení, že ve vlaku, který stojí na nástupišti na hlavním královéhradeckém nádraží, sedí muž a v ruce drží zbraň.

Byla to pistole, muž si s ní hrál, odkládal ji na sedadlo a nezajímal se o to, jak moc tím ostatní cestující vyděsil. Právě jeden z nich na svém telefonu vytočil 158. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal všechny nejbližší hlídky.

Související obsah

"Hlídky na místo přijely, vybavily se balistickými štíty a během chvíle muže zpacifikovaly," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. Policisté zabavili i zbraň, zřejmě jde o plynovou pistoli. Jestli to tak však skutečně je, potvrdí až nařízená expertíza. Každopádně i plynovka je na první pohled k nerozeznání od zbraně na ostré náboje.

Pro podobné zbraně platí jasná pravidla. I když jejich držitel má veškerá povolení, nesmí zbraň na veřejnosti nosit viditelně a nesmí s ní manipulovat v dopravních prostředcích. "Pokud se potvrdí, že to byla plynová zbraň, případ předáme pro přestupek příslušnému správnímu orgánu," informovala mluvčí Konečná.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz