Domácí

Muž vyděsil cestující ve vlaku. Začal se před nimi ohánět pistolí

Velmi vyděšení byli cestující ve vlaku, který zastavil na nádraží v Hradci Králové. Přímo před nimi vytáhl 39letý muž pistoli a začal si s ní hrát. Událost už vyšetřuje policie.

V sobotu krátce před osmou hodinou ranní přijal policejní operační důstojník hlášení, že ve vlaku, který stojí na nástupišti na hlavním královéhradeckém nádraží, sedí muž a v ruce drží zbraň.

Byla to pistole, muž si s ní hrál, odkládal ji na sedadlo a nezajímal se o to, jak moc tím ostatní cestující vyděsil. Právě jeden z nich na svém telefonu vytočil 158. Operační důstojník na místo okamžitě vyslal všechny nejbližší hlídky.

Související obsah

"Hlídky na místo přijely, vybavily se balistickými štíty a během chvíle muže zpacifikovaly," uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná. Policisté zabavili i zbraň, zřejmě jde o plynovou pistoli. Jestli to tak však skutečně je, potvrdí až nařízená expertíza. Každopádně i plynovka je na první pohled k nerozeznání od zbraně na ostré náboje.

Pro podobné zbraně platí jasná pravidla. I když jejich držitel má veškerá povolení, nesmí zbraň na veřejnosti nosit viditelně a nesmí s ní manipulovat v dopravních prostředcích. "Pokud se potvrdí, že to byla plynová zbraň, případ předáme pro přestupek příslušnému správnímu orgánu," informovala mluvčí Konečná.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz