Krimi

Policie prohledala byt údajného střelce z Třince. Zabavila mu pět zbraní

Policie prohledala byt údajného střelce z Třince. Zabavila mu pět zbraní
Samopal Zdroj: Policie ČR

Policisté ve čtvrtek obvinili dva muže z Třince. Ti totiž měli ve středu vyhrožovat ostraze areálu třinecké nemocnice a mladší z dvojice vystřelil ze samopalu. Policie u něj při domovní prohlídce našla pět zbraní a 1 500 kusů střeliva, které zabavila.

Třinečtí policisté pokračují ve vyšetřování středeční střelby v areálu třinecké nemocnice. "V průběhu včerejšího a dnešního dne proběhly domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor. Dále kriminalisté vyslechli svědky a ostatní osoby," sdělila ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Pavla Jiroušková. "Kriminalisté zajistili u jednoho z podezřelých pět zbraní a přes 1 500 kusů střeliva. Zajištěné zbraně a střelivo budou zaslány k odbornému zkoumání," dodala.

Zároveň policisté obvinili 46letého muže i jeho 44letého kamaráda, který měl vystřelit. "Mladšího ze zadržených obvinil dnes policejní komisař ze zločinu vydírání a přečinu výtržnictví a staršímu muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví," informovala policejní mluvčí ve čtvrtek.

Ve středeční dvě hodiny ráno měl starší muž při převozu sanitkou do nemocnice vyhrožovat zasahujícím zdravotníkům zastřelením a napadením. Po příjezdu na parkoviště nemocnice měl odmítnout lékařskou pomoc a následně měl odmítat opustit areál. "Měl začít kopat, bouchat do dveří vedoucích k chirurgické ambulanci a po opakované výzvě hlídače jej měl fyzicky napadnout. Byl ostrahou zpacifikován a po chvíli puštěn," popsala situaci mluvčí Jiroušková.

Související obsah

Následně se do konfliktu podle policie přidal i jeho mladší známý. Ten se měl s ochrankou poprat a pohádat. Poté údajně odjel domů, vzal si své dvě legálně držené zbraně a vrátil se s nimi k nemocnici.

"U vrátnice měl pod pohrůžkou namířené zbraně (samonabíjecí pušky) požadovat po pracovnicích ostrahy, aby si lehli, když neuposlechli, tak ze zbraně vystřelil do země," vysvětlila policejní mluvčí. "Na pracovnici vrátnice měl zakřičet, aby mu otevřela vjezdovou závoru. Žena z důvodu obavy o svůj život tak učinila. Vjel do areálu, kde hledal svého známého, který se však zde již nenacházel, a tak po chvíli odjel pryč," doplnila.

Oba muže krátce po této události policie zadržela v domě jednoho z nich. "Mladšímu z mužů hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let a byl podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Protiprávní jednání staršího z mužů je řešeno na svobodě a hrozí mu trest odnětí svobody do výše tří let," upozornila Jiroušková.

V třinecké nemocnici se střílelo ve čtvrtek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz