Do lesa

Kuchař Jaroslav Sapík prozradil trik, jak na výborný srnčí guláš

V pořadu Do lesa se můžete každý měsíc podívat do tajů přírody a myslivosti. Provede vás jimi myslivkyně Eliška Štefanicová, která diváky v rámci pořadu pozvala i do kuchyně známého kuchaře Jaroslava Sapíka. Ten prozradil některé své triky na delikátní srnčí guláš.

Guláš podle Sapíka by neměli lidé zalévat vodou, ale vývarem. "Proto nejdříve vyvaříme kosti. Musíme je dát do studené vody a přidáme k nim koření, které lidé znají z klasického vaření vývarů. Dáváme nové koření, trošku pepře, kousek bobkového listu, kousek mrkvičky, celeru a cibuli a dáme vařit," doporučuje kuchař.

Pak přijde na řadu zpracování masa. "Nakrájíme, lehce osolíme, ale pozor, se solí opatrně! Dosolit se to dá vždycky. Do masa v míse přidáme kmín, hodně sladké papriky, s tou vůbec nešetříme, přírodní rajčatový protlak a majoránku," popisuje Sapík s tím, že pak se k masu přidá cibule a česnek.

Související obsah

​Dál do směsi patří trocha špeku. A hlavně červené víno. "Ale musí být dobré. Musí být kvalitní a ne nějaký 'vocťák'. A pořádné domácí sádlo nesmí chybět, na něm to všechno pak budeme péct v troubě," vysvětluje kuchař.

Mnozí zahušťují guláš jíškou, Sapík ale prozradil trik, který vás překvapí. "Chleba na zahuštění guláše není vůbec špatný, je to krásně přírodní, žádná zbytečná mouka. Přidáme na závěr ještě malinko majoránky," radí Sapík. 

Celý recept najdete v druhé části pořadu TN LIVE Do lesa. V něm můžete pravidelně objevovat skryté krásy české přírody. Každý měsíc s myslivkyní Eliškou Štefanicovou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz