Domácí

Pozor na oblíbenou kosmetiku. Její obal vás může vážně zranit

Pozor na oblíbenou kosmetiku. Její obal vás může vážně zranit
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Varování před nebezpečným výrobkem se objevilo v systému rychlého varování RAPEX. Týká se oblíbeného přípravku od Vichy. Společnost už nařídila stažení z pultů, ale na možné problémy upozorňuje ty zákazníky, kteří jej mohou mít doma.

Společnost Vichy varovala před vlastním výrobkem Vichy LiftActiv Peptide-C. Ten slouží jako přípravek proti vráskám a na podporu pleti.

"Zjistili jsme, že s postupem času a za různých skladovacích podmínek může sklo zeslábnout, a proto nelze zaručit bezpečné otevření ampulí. Z důvodu maximální odpovědnosti a jako preventivní opatření jsme se rozhodli výrobek dobrovolně stáhnout z trhu," uvedla společnost.

Související obsah

​Varování se objevilo v systému RAPEX. Ten slouží jako informační systém Evropské unie o nebezpečných nepotravinářských výrobcích. "Skleněné ampulky mohou při otevírání prasknout a pořezat uživatele," stojí uvedeno v systému.

"Pokud máte doma ampule přípravku Vichy LiftActiv Peptide-C, nepoužívejte je a kontaktujte naši zákaznickou linku pro spotřebitele na čísle +420 221 228 085 (k dispozici od 10:00 do 16:00, pondělí až pátek), kde získáte informace o bezplatném vrácení výrobku a vrácení peněz do 26. 6. 2022," doplnila společnost.

U těchto výrobků hrozí při otevírání ampulí, že prasknou | Zdroj: Vichy
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz