Domácí

IKEA stahuje nebezpečný výrobek. Nepoužívejte ho, může prasknout

IKEA stahuje nebezpečný výrobek. Nepoužívejte ho, může prasknout
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

IKEA stahuje z prodeje závadné konvice na přípravu kávy. Podle společnosti hrozí zvýšené riziko prasknutí výrobku během používání. Zákazníci, kteří si závadné zboží koupili, mají nárok na vrácení peněz.

Společnost IKEA stahuje z prodeje konvice značky METALLISK na přípravu espressa. Podle prodejce hrozí, že konvice (číslo artiklu 703.602.25) mohou z důvodu špatného materiálu při používání prasknout.

Závadná konvice METALLISK | Zdroj: IKEA

"Stahujeme z prodeje konvici na přípravu espressa METALLISK s bezpečnostním ventilem z nerezavějící oceli, která je na dně označená datem 2040 až 2204, a to kvůli zvýšenému riziku prasknutí výrobku během používání," informoval mluvčí firmy IKEA Petr Šašek.

Riziko se zvýšilo po změně materiálu a konstrukce pojistného ventilu. "Stažení z prodeje se proto týká pouze výrobků s pojistným ventilem z nerezavějící oceli (stříbrná/šedá barva). Žádných dalších výrobků se stažení z prodeje netýká," upřesnil Šašek.

Související obsah

Pokud tedy máte tento typ konvice, můžete se obrátit na prodejce, který vám vrátí peníze. "Konvici lze vrátit v kterémkoli obchodním domě IKEA, kde získáte zpět své peníze v plné výši. Doklad o nákupu není požadován. Více informací získáte na webu IKEA.cz nebo na telefonní lince společnosti na čísle +420 234 567 890," dodal Šašek.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz