Zahraničí

Cestou do práce natrefil na medvědici. Mariánovi se zahryzla do hlavy

Slovenská média informují o dalším útoku medvěda na člověka. V banskobystrické nemocnici skončil 59letý muž, který měl tu smůlu, že na šelmu narazil při cestě do práce. K útoku došlo minulý pátek v oblasti Kremnických vrchů. Medvědice s mláďaty se muži vrhla přímo na hlavu.

Slovenští starostové a primátoři na středu chystají další protest. Po ministerstvu životního prostředí požadují, aby umožnilo odstřel některých šelem. Útoků medvědů na člověka v poslední době přibylo. Neuběhly ještě ani dva týdny od chvíle, kdy napadla medvědice cyklistku a už média informují o dalších případech. Minulý pátek opět došlo ke střetu člověka s touto šelmou, tentokrát v oblasti Kremnických vrchů, uvádí tvnoviny.sk.

Obětí je tentokrát 59letý muž, který si pro cestu do práce zvolil takzvanou Barborskou cestu. Jde o turisty vyhledávanou stezku, po které chodí podle místní starostky mnoho lidí, a to i děti.

Marián Daubner rád chodí pěšky a po modře značené trase se přesouvá běžně i do práce. Trasu velmi dobře zná, na medvěda však za čtyři roky, co cestu využívá, doposud nenarazil. Útok šelmy ho natolik překvapil, že se nestihl ani bránit. "Medvědice se z ničeho nic vyřítila a napadla ho. Neměl čas reagovat," řekla v rozhovoru pro TV Markíza manželka Eva.

Související obsah

​Medvědice s mláďaty mu skočila na hlavu. Lekla se až ve chvíli, kdy pan Daubner začal hlasitě křičet. "Zatřepal jsem se, zakýval a ona potom utekla," řekl TV Markíza.

Navzdory hrozivým zraněním se dokázal dostat sám domů. "Zavolal mi, že ho napadla medvědice, tak mu mám přivolat záchranku. Nevěděla jsem, kde přesně je. Tak jsem mu řekla, aby si ji zavolal sám. On raději přišel domů," zavzpomínala na osudný den manželka. "Byl celý zakrvácený. Nejvíc se mu zahryzla do čela nad okem. Ránu měl i na ústech a po oholení vlasů jsme zjistili, že i na temeni hlavy," přiblížila paní Doubnerová.

Sanitka nakonec muže dopravila do Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici. Jeho stav je stabilizovaný, na setkání s medvědicí ale nikdy nezapomene. Pro příště by si prý vzal alespoň čelovku. Když na šelmu narazil, už se prý trochu stmívalo.

Zatímco pan Daubner stále zůstává v nemocnici, už se objevila další zpráva o novém útoku medvěda, a to v oblasti Poruba. S poraněním ruky skončil 43letý muž, který na šelmu narazil při venčení psa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz