Experti na cestách

Atraktivní ceny, krásná příroda, prázdné pláže. Tuhle destinaci Češi neznají

Severní Kypr láká turisty nejen na krásné pláže, panenskou přírodu a postupný vstup do moře. Začátkem června tam přestala platit i covidová omezení. Zajímavosti o této destinaci probírali v pořadu Experti na cestách na TN LIVE.

Severní Kypr je destinace, která není mezi Čechy úplně známá. "Je to místo, kde stále můžete zažít dovolenou bez davů na každém trochu známějším místě. Dostane vás svou panenskou přírodou, dlouhými opuštěnými plážemi a neuvěřitelně čistým mořem. Na druhou stranu tam najdete luxusní resorty s perfektním servisem, stále za příznivé ceny," popisuje provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Kypr je ostrov rozdělený na dvě části, řeckou a tureckou. "Pokud turisté cestují s cestovní kanceláří, je pro ně zajištěný převoz skrze hranice na severní část ostrova. Přechod hranic je naprosto bez problémů, ukážete pas a jedete dál do místa ubytování. Kypr má spoustu specifik jako třeba, že pokud si na severní části půjčíte auto, můžete s ním přejet na tu jižní, pokud ale bydlíte na jihu ostrova a tam si pronajmete auto, na Severní Kypr s ním nemůžete," říká Rušikvas.

Související obsah

​Systémově se může zdát Severní Kypr složitý, ale turisticky se tam s žádnými velkými potížemi nesetkáte. "Pro turistu s pasem z některé ze zemí EU tam ohledně přechodu také žádná omezení neplatí. Na Severním Kypru můžete bez problémů platit tureckými lirami, ale také eurem," popisuje Rušikvas.

Od 1. června v zemi také neplatí žádná covidová opatření pro turisty. "Severní Kypr má čtyři menší oblasti, kde se turisté ubytovávají. Mezi tu vůbec nejpopulárnější a zároveň největší patří oblast Bafra," láká provozní ředitel CK Blue Style.

Na Severním Kypru si užívala dovolenou i Lea Siekel, dříve Skálová, z kulinářské show MasterChef Česko. "Nejvíc mě dostalo moře a pláž. Je to asi nejkrásnější, co jsem kdy viděla, a že jsem toho už hodně procestovala. Nejvíc si myslím, že se tu bude líbit rodinám s malými dětmi. Je tu pozvolný vstup do moře," doporučuje Siekel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz