Experti na cestách

To nejzajímavější z Tuniska: Nevšední relaxační terapie i obří krokodýlí farma

Tunisko je nejen zemí krásných písčitých pláží a moře. Turisté tam jezdí i za nevšedními zážitky, jako je třeba návštěva krokodýlí farmy nebo thalassoterapie. Podívejte se na speciál pořadu Experti na cestách o Djerbě.

Možností, co se dá na tuniském ostrově Djerba podniknout, je spousta. "Kromě výletu na Saharu se dají podnikat i malé výlety po ostrově. Velmi oblíbený je tam výlet do Djerba Explore Parku, což je úžasná krokodýlí farma, která je největší v celém Středomoří a kde najdete víc než 600 krokodýlů," řekla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Až budete mít dost sluníčka a písčitých pláží, můžete si v jednom z hotelů užít tuniskou specialitu, tedy thalassoterapii. "Při ní bude vaše pokožka těžit z léčivé síly mořské vody, mořských řas a bahna. Pokud trpíte kožními potížemi, může vám pomoci. Tento druh terapie je vhodný pro lidi od 18 let, a to především pro ty, kteří trpí artrózou, problémy s artikulací nebo bolestí zad," popsal ředitel tuniského spa Kais Nabli.

Související obsah

​Historie thalassoterapie v Tunisku sahá do roku 1994, což z něj dělá vyhlášenou destinaci v tomto oboru. Dodržují se postupy, kvalita vody. A to vše pod lékařským dozorem. "Každý rok sem přijede okolo 150 tisíc turistů z Evropy, Asie a různých koutů světa, aby zažili blahodárné účinky této terapie," doplnil Nabli.

Na své pouti Djerbou byste neměli minout ani Matmatu, kde dodnes žijí původní obyvatelé Tuniska Berbeři. Ti bydlí v takzvaných troglodytních obydlích, tedy v jámách vytesaných do pískovce, které tamní obyvatele chránily před zraky nájezdních kmenů a také fungovaly jako přírodní klimatizace.

Související obsah

​Pokud jste fanoušky jedné z největších filmových ság všech dob, nemělo by vám uniknout místo v Matmatě, kde se natáčely některé scény ze Star Wars. Najdete tam mimo jiné i pokojíček pro princeznu Leiu, mistra Jodu nebo Luka Skywalkera.

Bára Šimková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz