Zahraničí

Putin se bojí o život. Kreml přijal nejpřísnější bezpečnostní opatření

Putin se bojí o život. Kreml přijal nejpřísnější bezpečnostní opatření
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Mezi lidmi, kterým válka na Ukrajině zkomplikovala dovolenou, je i jedno z vrcholných jmen světové politiky. Ruský prezident Vladimir Putin totiž letos plánuje vynechat dovolenou. Spekuluje se o tom, že za tím stojí obavy o jeho život. V Kremlu navíc panují přísná bezpečnostní opatření kvůli opičím neštovicím.

Vladimir Putin letos nejspíše nepojede na dovolenou. Rozhodně se na ni zatím nechystá, jak uvedla podle agentury TASS ruská prezidentská kancelář. "Ne, zatím o tom nemluvíme," sdělil prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov.

Existují spekulace, že Putin oželel volno i kvůli obavám o život. Během rekreace by totiž byl snadným cílem. Na počátku invaze na Ukrajinu se Putin izoloval od veřejného života i širšího okruhu svých spolupracovníků. Důvodem měly být právě obavy o jeho život. Na dovolené by totiž byl snadnějším cílem.

Související obsah

Jeho obavy přitom nejsou zcela neopodstatněné. Putin v minulosti přežil pět pokusů o atentát. Poslednímu pokusu měl ruský prezident uniknout krátce po začátku invaze na Ukrajinu. V březnu se jej podle portálu Mirror měli pokusit zabít atentátníci na Kavkaze.

Kreml bezpečnost Putina rozhodně nepodceňuje. Ruský prezident je například neustále obklopen ochrankou. "Ve vztahu k prezidentovi jsou v každé situaci přijímána všechna náležitá opatření k zajištění jeho bezpečnosti," doplnil Peskov.

Atentát však není jediná hrozba, které se Putin obává. Pohybu na veřejnosti se vyhýbá i kvůli nebezpečí nemocí. Kromě koronaviru totiž svět v posledních týdnech straší také možná epidemie opičích neštovic.

Související obsah

K neštovicím Kreml uvedl, že hygienické úřady zatím nevyhlásily žádné protokoly ani omezení v souvislosti s neštovicemi. Dodal však, že stále platí zdravotnická opatření zavedená kvůli pandemii covidu-19. Prý by měla fungovat i proti neštovicím.

Putin není člověkem, který by si bral dlouhé a nákladné dovolené. Většina jeho odpočinkových výletů trvala jen několik dní. Jeho oblíbenou destinací zůstává i po letech Sibiř, kam od roku 2000 pravidelně jezdí za rybařením a turistikou. Naposledy trávil Putin čas na Sibiři v září 2021, kdy mu o víkendu dělal společnost ministr obrany Sergej Šojgu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz