Domácí

Hřib: Praha je přetížená. Ve středu končí asistenční centrum pro uprchlíky

Krajské uprchlické centrum v Praze naposledy odbaví běžence tuto středu. Primátor Zdeněk Hřib tak neustoupí od záměru, který ohlásil na začátku června. Uzavření centra obhajuje tím, že je metropole přeplněná.

O uzavření asistenčního centra v Praze rozhodl krizový štáb hlavního města. "Pražanů se uprchlická krize dotkla nejvíc, Praha je přetížená, "uvedl na svém twitterovém účtu primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Přeplněnost Prahy dokazuje ostatně i vládní datový model nebo analýzy organizace Člověk v tísni. "Zavření KACPU není kampaní, ale zoufalstvím, že vláda uprchlickou krizi neřídí. Není normální registrovat uprchlíky do zdaleka nejpřetíženějšího kraje. Plná odpovědnost padá na vládu," uvedl Daniel Hůle, vedoucí programu dluhového poradenství organizace Člověk v tísni.

"Zdenek Hřib chce pražské asistenční centrum zavřít ve středu 15. 6., ČR tuto situaci zvládne, o lidi, kteří by hledali pomoc v Praze, jsou připravena se postarat asistenční centra v dalších regionech. Věřím, že se ostatní kraje nenechají vtáhnout primátorem do jeho předvolební kampaně," napsal na svůj twitterový účet Vít Rakušan (STAN).

V Praze kromě asistenčního centra vznikla i dvě stanová městečka pro uprchlíky, kterými prošly další stovky lidí.

Podívejte se na záznam tiskové konference:

Vedení města obhajuje uzavření uprchlického centra v Praze:

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz