Domácí

Při požáru ostravského paneláku se zranila dívka. Policie evakuovala 25 lidí

V šestém patře paneláku v ostravské čtvrti Dubina hořel jeden z bytů. Policisté s hasiči museli evakuovat přes 20 lidí, jednoho člověka si převzali zdravotníci. Zraněnou 18letou dívku nemuseli záchranáři přepravovat do nemocnice, stačilo ji ošetřit na místě.

V ulici Jana Škody v Ostravě-Dubině společně zasahují policisté i hasiči. "Probíhá evakuace osob a v místě zásahu je omezen provoz," informovala policie na twitteru kolem 15. hodiny. 

"K hašení požáru byly použity dva vodní proudy, z domu bylo evakuováno 25 lidí, jedno morče a jeden pes," řekl TN.cz mluvčí hasičů Lukáč Popp. "Do péče zdravotníků byla předána jedna osoba. Na místě nyní stále pracují hasiči, rovněž policisté," sdělila policie. 

"Zdravotníci na místě ošetřovali 18letou, která se nadýchala kouře. Vzhledem k jejímu stavu nemusela být transportována do nemocnice," vysvětlil mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl. 

Související obsah

Příčina ani okolnosti požáru zatím nejsou známé. Na zjišťování budou hasiči spolupracovat s policisty. "Současně policisté zajišťují bezpečný perimetr," doplnila policie odpoledne. "Událost si na místě vyžádala i nutnost nasazení interventa posttraumatické péče pro jednu osobu," poznamenal mluvčí hasičů.

"Požár se podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Další hodinu zabrala hasičům likvidace požáru. V tuto chvíli jsou již na místě vyšetřovatelé z řad hasičů a policistů, kteří zjišťují, co bylo příčinou vzniku. Škoda napáchaná požárem nebyla zatím vyčíslena," prohlásil po 16. hodině mluvčí hasičů Popp.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz