Domácí

Výrobce šetřil na mase. Celá šarže italské šunky musí z obchodů pryč

Výrobce šetřil na mase. Celá šarže italské šunky musí z obchodů pryč
Klamání o obsahu masa Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Celou šarži italské šunky musí z prodeje stáhnout obchodní řetězec Lidl. Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) totiž odhalili, že potravina obsahovala méně masa, než uváděl obal.

Inspektoři produkt odhalili v obchodním řetězci Lidl. Okamžitě proto nařídili, aby jej společnost stáhla z prodeje. Jedná se o ITALIAMO Prosciutto Crudo s označením data minimální trvanlivosti do 27. 7. 2022, označení šarže: FA2211809, výrobce: Filiera Uno Prosciutti S.r.l., via Jacopo Pirona, 15, IT-33038 San Daniele del Friuli, Itálie, země původu: Itálie.

"Výrobce na obalu potraviny mimo jiné uvedl: '100g šunky vyrobeno ze 194 g vepřové kýty'. Laboratorní rozbor ale potvrdil že 100 g šunky bylo vyrobeno pouze ze 142,5 g masa," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

Podle inspekce byl tak údaj na obalu potraviny pro spotřebitele zavádějící, co se týče skutečného podílu masa. SZPI proto zahájila správní řízení a uložila pokutu.

"U sušených masných výrobků je uváděna hmotnost masa vždy v syrovém stavu, proto je u této komodity uvedený obsah masa vždy vyšší oproti finálnímu výrobku v sušeném stavu," vysvětlil Kopřiva.

Redakce TN.cz kontaktovala také obchodní řetězec Lidl. K nastalé situaci se však zatím nikdo nevyjádřil.

Klamání o obsahu masa Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz