Domácí

Další nehoda! Po motorkáři zemřel řidič auta. Jinde zachraňovali děti a těhotnou

Další lidský život vyhasl ve středu u obce Líbeznice nedaleko Prahy. Po srážce s nákladním automobilem zemřel odpoledne řidič osobního vozidla, který z neznámých důvodů přejel do protisměru. Smrtí skončila také ranní nehoda motorkáře na Českokrumlovsku. Bouralo se i u Hodonína, kde se zranilo šest lidí včetně dvou dětí a těhotné ženy.

Policisté vyšetřují další tragickou nehodu, tentokrát v katastru obce Líbeznice. Stala se zhruba ve dvě hodiny odpoledne na frekventované silnici I/9. "Řidič osobního vozidla z neznámých příčin přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním vozidlem," přiblížila okolnosti neštěstí policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Řidič nákladního vozidla (57) se nijak nezranil a alkohol nenadýchal. O poznání hůř dopadl řidič Citroënu Berlingo. "Řidič, jehož totožnost zatím nemáme, zůstal zaklíněn ve vozidle," dodala mluvčí. "Na místo události vyjela lékařská posádka z Kralup, záchranáři ze Zdib, policie a hasiči. Muž svým zraněním na místě bohužel podlehl," připojila komentář za krajské záchranáře Monika Nováková.

Nehoda silnici obousměrně uzavřela. Policisté začali odklánět dopravu ve směru od Mělníka na křižovatce s ulicí Mělnická.

​Vážná nehoda u Hodonína

Celkem šest zraněných včetně dvou dětí a těhotné ženy si vyžádala ranní nehoda mezi Hodonínem a Mutěnicemi. I v tomto případě přejel řidič osobního vozidla z neznámých důvodů do protisměru. Srazil se s dodávkou. Silnice byla ještě v deset hodin ráno uzavřena. Podle záchranářů šlo o "mimořádnou událost prvního stupně". Na místě neštěstí zasahovaly dvě záchranářské a jedna lékařská pozemní posádka, dále tu byly dva vrtulníky a také sanitka. A samozřejmě nechyběli ani hasiči a policisté. 

Zranil se řidič dodávky a pět lidí z osobního vozidla, ve kterém v osudnou chvíli cestovali tři dospělí a dvě děti. "Mezi dospělými byla i jedna těhotná žena," sdělil TN.cz policejní mluvčí Petr Vala.

"Pokud jde o charakter zranění, byla tu dvě těžká zranění, tři středně těžká a jedno lehké," upřesnila dále mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Část pacientů podle ní skončila na urgentním příjmu ve fakultní brněnské nemocnici, další převzaly dětská a kyjovská nemocnice.

Související obsah

​Smrt motorkáře na jihu Čech

Událost se odehrála ve středu brzy ráno na silnici č. II/157 v obci Chabičovice na Českokrumlovsku. "Řidič, ročník 1967, motocyklu značky Yamaha jel ve směru z Českého Krumlova na Kaplici a z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo vozovku, kde havaroval," informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Zranění motorkáře byla velmi vážná a na místě zemřel. "K nehodě vyjížděly dvě posádky. Zasahující lékař však už jen konstatoval smrt," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Související obsah

Vyšetřovatelé nyní zjišťují příčiny a okolnosti tragické události. O pomoc navíc prosí také širokou veřejnost. "Dopravní policisté žádají možné svědky, kteří nehodu viděli, aby volali na telefonní číslo 974 232 254 nebo přímo na linku 158. Děkujeme za spolupráci," vyzvala Schwarzová.

Policisté navíc upozorňují, že motorkářů bude na silnicích přibývat. "Sezóna je v plném proudu, proto počítejte s tím, že motocyklisty budete potkávat čím dál častěji, jezděte opatrně a předvídejte," apeluje policie na twitteru.

Motorkář v centru Prahy srazil chodce. Ten nepřežil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz