Zahraničí

Chorvatsko je příšerně drahé, stěžují si turisté. Moře už není za hubičku

Chorvatsko je příšerně drahé, stěžují si turisté. Moře už není za hubičku
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Turisté začínají být nespokojení s cenami jídla a ubytování v Chorvatsku. Dříve jedna z cenově nejpřístupnějších destinací zaznamenala od minulého roku výrazné zdražení. Nejvýrazněji se to podepsalo na přímořských oblastech.

Chorvatsko výrazně zdražilo. Roky to přitom byla velmi oblíbená lokalita díky cenové dostupnosti a moři vhodnému jak ke koupání, tak ke šnorchlování. Nyní si ale turisté stěžují na to, že za oběd nebo ubytování platí výrazně vyšší ceny než v minulých letech.

"Jsme tu jen jeden den, bydleli jsme v bytě ve Viru (chorvatský ostrov). Ceny jsou hrozné, předtím jsme byli v Chorvatsku a tehdy to bylo mnohem levnější, teď je to hodně drahé, zvlášť letos. Například za oběd jsme platili kolem 700 kun (2 300 korun), moje žena, já a dvě děti," řekl turista Patrik z německého Hamburku.

Související obsah

Pár z Nizozemska v průzkumu, který provedl chorvatský web Zadarski list, uvedl, že ceny jsou rozhodně vyšší než v minulém roce. Připustil ovšem, že v Chorvatsku je i tak stále levněji než třeba v Amsterdamu.

"Obecně je to mnohem levnější než v Nizozemsku, ale nárůst je dost znát. Dali jsme si pizzu a objednali pití. Stálo nás to něco málo přes 22 eur (přes 540 korun). Pak jsme byli na večeři, za kterou jsme zaplatili hodně. Bydleli jsme tam v apartmánu, cena je přijatelná vzhledem k tomu, že jsme si mysleli, že to bude dražší," říká Nizozemec Chris.

Podle portálu Dnevnik je nejdražší chorvatskou destinací přímořské město Split. Za tři chody zde běžně zaplatíte až 300 kun (téměř 1 000 korun). 

Směňte si na dovolenou správné peníze. Chorvatsko už brzy přijme euro:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz