Domácí

Betonové kvádry zablokovaly dálnici. Vysypaly se z jedoucího kamionu

Nezvyklá dopravní nehoda omezila ve středu časně ráno provoz na úseku dálnice D1 u Měřína. Ze zahraničního kamionu tam během jízdy spadly těžké betonové desky. Do nich pak narazilo další nákladní auto. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Ve středu krátce před pátou ranní mohli řidiči na zhruba dvousetmetrovém úseku narazit na mnohatunové desky a další obří betonové výrobky poházené přímo ve stoupacím pruhu dálnice i okolo ní. Před nimi stál polský kamion, ze kterého náklad odletěl. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

"Řidič vyjel mimo komunikaci a následně zpět na dálnici, kde došlo k vysypání betonových kvádrů. Do kvádrů následně ještě narazilo projíždějící nákladní vozidlo," popsala nehodu mluvčí policie na Vysočině Jana Kroutilová.

Související obsah

Nehoda se stala na 128. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Proč náklad z návěsu odletěl a co se přesně stalo, vyšetřují policisté.

Těžký náklad byl podle všeho pravděpodobně na návěsu špatně připevněný. Pokud řidič nákladního auta skutečně podcenil zabezpečení, hrozí mu vysoká pokuta. Odstraňování rozsypaného nákladu trvalo celé dopoledne. Nárazově se kvůli tomu tvořily kolony.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz