Krimi

Měl zabít ženu a tři děti, pak vyhodit dům do vzduchu. Policie ho obvinila z vraždy

Policisté obvinili ze čtyřnásobné vraždy 31letého muže ze Vsetínska. Ten měl na konci dubna zabít svou ženu a tři děti a nakonec zajistit výbuch domu. Dotyčnému hrozí výjimečný trest.

Mohutná exploze otřásla v ranních hodinách 24. dubna 2022 rodinným domem v obci Loučka na Vsetínsku. Záchranáři na místě našli zraněného 31letého muže, kterého ve vážném stavu převezli vrtulníkem do nemocnice.

V úterý kriminalisté dotyčného obvinili ze čtyřnásobné vraždy. "Koncem dubna ve svém domě usmrtil svou 32letou ženu a jejich tři malé děti ve věku do pěti let. Poté nožem pořezal sebe a nakonec způsobil výbuch rodinného domu," informovala ve středu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Záchranáři totiž tehdy v sutinách domu našli těla ženy a třech dětí. Přestože policisté od začátku případ prošetřovali jako trestný čin, kvůli vážnému zdravotnímu stavu podezřelého nemohli okamžitě provést všechny úkony spjaté s trestným řízením.

Související obsah

Podle tamních obyvatel měl v rodinném domku žít mladý pár se třemi dětmi. Dotyčný muž měl pracovat jako řidič kamionu a celé týdny cestovat, zatímco jeho žena se starala nejen o děti, ale také o řadu hospodářských zvířat, které rodina měla.

Ve vesnici podle starosty žila rodina zhruba čtyři roky. Lidé je však příliš neznali. Neví se tedy o tom, že by dvojice měla nějaké problémy. Podle jednoho ze sousedů se však muž měl předtím léčit kvůli psychickým problémům.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému 15 let ve vězení nebo výjimečný trest, tedy až 30 let nebo doživotí. "Kriminalisté už spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby předložili na krajské státní zastupitelství. O uvalení vazby bude rozhodovat soud," doplnila Kyšnerová.

Dům explodoval na konci dubna. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz