Domácí

Dobré zprávy pro příznivce přírodního koupání. Rybníky jsou většinou čisté

Hygienici kontrolovali kvalitu vody v přírodních koupalištích. V Plzeňském kraji odebrali vzorky ve všech oblíbených lokalitách. Voda je tam většinou v pořádku, najdou se ale i taková místa, kde hygienici koupání nedoporučují.

Čirou vodu s vysokou průhledností můžete očekávat na většině přírodních koupalištích v Plzeňském kraji. Hygienici pravidelně sledují kvalitu vody, první vzorky v sezóně sebrali už před třemi týdny.

Největší vodní plocha v kraji, kterou je přehrada Hracholusky, má podle nich kvalitu vody výbornou. A to zejména v dolní části od silničního mostu ke hrázi. Její průhlednost se zde pohybuje kolem pěti metrů.

Související obsah

I Velký Bolevecký rybník je známý svou kvalitou vody, delší dobu však zápasí s jejím množstvím. Město Plzeň tak začalo pracovat na doplnění vody do oblíbeného rybníka. Pokud půjde vše hladce, v září by se sem měla začít čerpat upravená a předčištěná voda z nedaleké řeky Berounky.

Milovníci venkovního koupání by si přesto měli na některých místech dávat pozor. Jedním z nich je například Košutecké jezírko v Plzni, kde je jakost vody aktuálně zhoršená. Sníženou průhlednost zaznamenali hygienici také na Šídlovském a Seneckém rybníku.

Zhoršenou kvalitu vody hlásí také některá další místa v republice. Koupání se nedoporučuje například v Ředkovském rybníku nebo v rybníku Kachlička na Vysočině.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz