Zahraničí

Medvěd na Slovensku napadl záchranáře. Zraněný muž musel do nemocnice

Medvěd na Slovensku napadl záchranáře. Zraněný muž musel do nemocnice
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

V pohoří Velká Fatra na Slovensku napadl ve středu po poledni medvěd záchranáře. Tomu přišli pomoct jeho kolegové i se služebním psem. S tržnou ranou na hlavě musel do nemocnice v Bánské Bystrici

"Dne 15. 6. 2022 v odpoledních hodinách zaútočil medvěd na horského záchranáře z oblastního střediska Velká Fatra," informovala slovenská horská služba. Muži se podařilo instinktivně vyškrábat na strom. Tam si přivolal pomoc.

"Okamžitě za ním šli dva kolegové z vesnice Donovaly i se služebním psem, kteří zraněnému záchranáři pomohli," sdělila horská služba. "Záchranář při útoku utrpěl tržnou ránu na hlavě a byl transportovaný do nemocnice v Bánské Bystrici na nevyhnutelné ošetření," uvedli záchranáři.

Související obsah

Medvěd na muže zaútočil, když se během služby vracel po turistickém chodníku z vrcholu Nová hola. Šel tam pro potřebný materiál a opravit větrný rukáv na určení směru větru na meteostanici.

Nejedná se o první útok medvěda v posledních dnech. Minulý pátek skončil v banskobystrické nemocnici 59letý muž. V oblasti Kremnických vrchů narazil na medvědici s mláďaty po cestě z práce. Okamžitě na něj vystartovala a vrhla se mu přímo na hlavu. Celý zakrvácený pak došel domů a zavolal si záchranku.

Na setkání s medvědicí muž nikdy nezapomene:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz