Domácí

Hlubuček končí jako náměstek, vzdal se i místa na kandidátce

Náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN) rezignoval na svůj post v souvislosti se svým obviněním. Uvedl to jeho nyní již bývalý kolega, náměstek Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu).

Rozsáhlá pondělní razie na různých místech v Praze, kdy policie zadržela a obvinila celkem 11 lidí, už má politické důsledky. "Petr Hlubuček rezignoval na veškeré stranické funkce včetně své pozice na kandidátce," oznámil ve středu v noci první náměstek pražského primátora Petr Hlaváček.

"Politika je služba veřejnosti, nikoliv příležitost pro osobní obohacení. Na kandidátce STAN je řada lidí, kterých si velmi vážím a kteří mají schopnosti postavit Prahu, kterou bude svět zase obdivovat. To je pro mě klíčové a takové lidi rád povedu do voleb. Chci vás přesvědčit o tom, že nám na tomhle městě skutečně záleží. Toho jsem se vždycky držel a nehodlám na tom nic měnit," dodal Hlaváček.

Související obsah

Hlubučkovu rezignaci již obdržel primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Snímek zveřejnil na sociálních sítích. V rezignaci Hlubuček uvedl jen, že se vzdává funkce náměstka, a tím že zaniká i jeho členství v radě města.

​Předsednictvo hnutí STAN na středečním večerním jednání navrhlo pozastavit členství Petra Hlubučka a Rozhodcovský a smírčí výbor na navazujícím jednání tento návrh schválil. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Ve středu byl odvolán člen představenstva pražského dopravního podniku Mateje Augustín, nominant klubu Spojené síly pro Prahu (TOP 09, KDU-ČSL a STAN). "Hovořil jsem s ním a nenachází se ani v České republice, do které se odmítá vrátit. U ostatních členů představenstva čekáme na výsledky výslechů a oficiální vyjádření PČR. Přijali jsme i rezignaci členů dozorčí rady Petra Hlubučka a Michala Zdeňka," sdělil pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Celý blok z vysílání TN LIVE. Kauzu okomentoval také politolog Petr Jüptner:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz