Domácí

Náměstek i podnikatel. Podívejte se, o koho se po razii v Praze zajímá policie

Mezi obviněnými v kauze kolem hospodaření dopravního podniku je i předseda pražských Starostů a nezávislých Petr Hlubuček. Detektivové se zaměřili i například na podnikatele Michala Redla či člena představenstva dopravního podniku Jiřího Špičku.

Razie Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu zatřásla Českem. Podívejte se, kdo jsou lidé, které policie obvinila v kauze kolem hospodaření dopravního podniku.

Petr Hlubuček (48)

Hlubuček je náměstkem současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), starostou městské části Praha-Lysolaje a výraznou tváří pražského hnutí STAN. Angažoval se i v nadcházejících komunálních volbách.

"Víme, co jsou stěžejní problémy, které omezují rozvoj Prahy a hlavně máme klíč k jejich řešení," tvrdil náměstek dříve. Jenže to vypadá, že klíčů měl k dispozici Hlubuček až příliš. Vedle všech funkcí je ještě členem dozorčí rady dopravního podniku. Právě ten se mu zřejmě stane osudným.

Související obsah

"Na dnešní večer jsem svolal mimořádné předsednictvo hnutí STAN. Obvinění P. Hlubučka rozhodně neberu na lehkou váhu. Další kroky sdělím po tomto jednání," napsal už ve středu odpoledne na twitteru předseda hnutí Vít Rakušan. "Já si myslím, že by taková strana vůbec neměla být ve vládě, premiér Petr Fiala strká hlavu do písku a měl by vyzvat Víta Rakušana a hnutí STAN, aby z vlády odešli," reagoval už na kauzu předseda SPD Tomio Okamura.

Hlubuček před časem nakoupil také několik nemovitostí ve Španělsku. Informace, jak na ně vydělal, ale dodnes neposkytl.

Michal Redl (48)

I Redlovo jméno figuruje na policejním seznamu. Zlínský podnikatel má mít dlouhodobě dobré vztahy s hnutím STAN. Mimo jiné se stýkal právě s obviněným Hlubučkem. Podle informací televize Nova měli oba ovlivňovat zakázky.

Související obsah

Před 20 lety byl podnikatel obžalován z podvodu v kauze kolem Radovana Krejčíře. Souzen ale kvůli údajné duševní nemoci nakonec nebyl.

Jiří Špička (59)

Špička je členem představenstva dopravního podniku a právě jeho ve středu policisté odvedli v poutech. Do vedení podniku ho před třemi lety prosazoval právě obviněný Hlubuček. Policie údajně v kauze podezřívá čtyři z pěti členů představenstva.

Může středeční kauza znamenat konec hnutí Starostů a nezávislých ve vládě? Nehrozí třeba i pád celé vlády? Na otázky TV Nova odpovídal politolog Aleš Michal:

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz