Domácí

Smutná slova ženy zesnulého Michalika. Odhalila příčinu smrti i termín pohřbu

Smutná slova ženy zesnulého Michalika. Odhalila příčinu smrti i termín pohřbu
Věslav Michalik | Zdroj: S povolením: Starostové a nezávislí

Rozloučení s místopředsedou hnutí STAN a starostou Dolních Břežan Věslavem Michalikem proběhne příští čtvrtek v Praze. Politik zemřel náhle v neděli po kolapsu při výletě na Vlčí horu nedaleko Krásné Lípy. Podle jeho manželky bylo příčinou smrti srdeční selhání.

Těžkým obdobím si nyní prochází rodina zesnulého Věslava Michalika. "Milí sousedé, obyvatelé krásných Dolních Břežan, Lhoty, Jarova a Zálep, píšu vám nejsmutnější oznámení mého života, oznámení o posledním rozloučení s mým mužem Věškem Michalikem," napsala politikova manželka Hana na web obce Dolní Břežany.

Pohřeb se uskuteční příští týden. "Obřad se bude konat ve čtvrtek 23. června 2022 od 13 hodin v evangelickém Kostele U Salvátora, v ulici Salvátorská 1, Praha 1," upřesnila Michalikova žena.

Věslav Michalik náhle zemřel poté, co se mu v neděli 12. června na výletě s manželkou v oblasti Labských pískovců nedaleko Krásné Lípy udělalo nevolno a zkolaboval. Podle Michalikové bylo příčinou úmrtí srdeční selhání. "Prosím, věnujte Věškovi vzpomínku, měl vás a naši obec opravdu rád. Nikdy na něj nepřestanu být hrdá," zakončila prohlášení Hana.

Související obsah

O život politika bojovala řada lidí včetně záchranářů. Na místo vzlétl i vrtulník. Zdravotníkům se však přes veškerou snahu Michalika zachránit nepodařilo. Podle bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN) zemřel v náručí své ženy.

Jeho smrt zasáhla mimo jiné i českou politickou scénu. Michalik byl starostou obce Dolní Břežany od roku 2004. V hnutí STAN působil od roku 2013 a o rok později se stal součástí jejího předsednictví. Před 10 lety byl také zvolen zastupitelem Středočeského kraje.

V loňském roce byl navíc kandidátem na post ministra průmyslu a obchodu. Kvůli informacím o jeho obchodování přes kyperskou společnost se však o funkci šéfa resortu neucházel. Tehdy tvrdil, že vše probíhalo v souladu se zákonem.

Záchranářům se Michalika po kolapsu nepodařilo oživit. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz