Zahraničí

Zemřel nejhorší slovenský sériový vrah a nekrofil. Jeho oběťmi byly ženy i chlapec

V trenčínské věznici v úterý zemřel ve věku 66 let nejznámější sériový vrah na Slovensku Ondrej Rigo. Za mřížemi si odpykával doživotní trest za vraždu osmi žen a malého chlapce. Jedna z jeho vytipovaných obětí útok přežila.

Ondrej Rigo se narodil v obci Modra na jihozápadě Slovenska. Už ve 14 letech skončil v nápravném zařízení a nedlouho poté i se svými sourozenci putoval do sirotčince. Proslavil se jako sériový vrah a nekrofil. V letech 1990 až 1992 se zaměřoval převážně na starší a osamělé ženy v Bratislavě, Mnichově i v Amsterdamu, upozornily tvnoviny.sk.

Troufat si měl hlavně na spící oběti, kterým se vkrádal do bytu pootevřeným oknem. Zabíjel je surovými údery do hlavy. Následně měl s mrtvolami pohlavní styk. Poté z místa činu utekl. Většinou si s sebou vzal i nějaký suvenýr v podobě cenností.

Vraždit začal Rigo během cest po Evropě, dopaden byl ale až poté, co se vrátil domů na Slovensko a ve vraždách pokračoval tam. Nejprve zabil 88letou ženu v domově důchodců, pak 40letou ženu i se 14letým synem. Zabít se pokusil také 30letou ženu, která se však ubránila. Nakonec zavraždil ještě téměř 80letou, 21letou a 62letou ženu, uvedl portál Aktuality.sk. Pár hodin po poslední vraždě jej policie dopadla.

Související obsah

​Poslední trestný čin Rigo spáchal v březnu roku 1992. Už tehdy mu ale byla policie na stopě. Několik hodin po vraždě ho vyšetřovatelé zadrželi.

Až později se podařilo dokázat, že má Rigo na svědomí ještě další dvě ženy v Mnichově a jednu v Amsterdamu. Modus operandi byl ve všech případech stejný. Ačkoliv policie získala nezvratné důkazy o Rigově vině i vzorky jeho DNA, on sám se k vraždám nikdy nepřiznal.

I tak skončil ve vězení. Po 25 letech požádal o podmínečné propuštění, soud mu ale nevyhověl. Loni se začaly objevovat informace o jeho podlomeném zdraví. Trpět měl Alzheimerovou chorobou i problémy se srdcem. Právě na selhání srdce také Rigo ve vězení zřejmě zemřel, informovala TV Markíza.

Ostatky muže nyní budou převezeny ke zpopelnění. "Město Trenčín dnes vydalo úmrtní list. Vzhledem k tomu, že se rodina ani známí nepřihlásili k zajištění pohřbu, tak útvar sociálních věcí v rámci zákona o pohřebnictví zajistí sociální pohřeb," uvedl Patrik Čech, šéf útvaru sociálních věcí v Trenčíně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz