Zahraničí

Vše bylo jinak. Slovák, na kterého měla zaútočit medvědice, se zřejmě zranil sám

Vše bylo jinak. Slovák, na kterého měla zaútočit medvědice, se zřejmě zranil sám
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Slovensko žije sériemi medvědích útoků, kteří napadají v lese lidi. Minimálně jeden z nich ale není úplně tím, čím se zdál. Záchranář, kterého měla ve středu napadnout medvědice s mláďaty, totiž ke svým mnohačetným zraněním na hlavě přišel nejspíš jinak.

Horská záchranná služba na Slovensku ve středu oznámila, že jednoho z jejích záchranářů poranila medvědice. Při cestě po turistickém chodníku na něj měla vystartovat medvědice se dvěma mláďaty, která mu způsobila zranění na hlavě. Muži se však naštěstí podařilo dostat včas na strom, kde na něj šelma nemohla.

Nyní se však ukázalo, že se celý incident odehrál poněkud jinak. Zvíře totiž není na vině a ke zraněním, kvůli kterým jej museli záchranáři odvézt do nemocnice v Banské Bystrici, přišel muž úplně jinak. S nejvyšší pravděpodobností si je totiž způsobil sám.

Související obsah

Zraněný záchranář se při incidentu s medvědicí doopravdy setkal. Samice jej však pouze zahnala, ale dál už nepronásledovala. Muž ale při útěku v panice zakopl, spadl z cesty a zranil se na hlavě. "Průběh incidentu však nelze považovat za útok, jehož důsledkem byla poškrábaná tvář záchranáře," uvedla informaci na pravou míru Státní ochrana přírody (ŠOP).

Medvědi jsou na Slovensku v posledních několika týdnech velmi agresivní. V pondělí 13. června skončil v nemocnici v Banské Bystrici muž, kterému se medvědice zahryzla do hlavy a těžce jej poranila. Špatně mohl skončit i případ z 2. června. Cyklistku na Liptově však zachránil její pes, který medvěda včas odehnal.

Připomeňte si Mariána, kterému se medvědice zakousla do čela:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz