Zahraničí

Americký autobusák se za jízdy zfetoval, prý netušil, že žvýká konopné bonbony

Americký autobusák se za jízdy zfetoval, prý netušil, že žvýká konopné bonbony
Konopné bonbony, ilustrační foto Zdroj: Profimedia.cz

Řidič zájezdového autobusu se před soudem v americkém Connecticutu zpovídá z ohrožení 38 lidí z nedbalosti. Poté, co omdlel za volantem, mu v krvi naměřili značné množství omamné látky THC. Obžalovaný dle svých slov neměl tušení, že bonbony, které žvýkal, obsahují výtažek z konopí.

Šofér Jinhuan Chen vezl zájezd z kasina, když zastavil u kraje dálnice ve Stratfordu a omdlel. Policisté vedle něj našli otevřený balíček konopných žvýkacích bonbonů a krevní testy odhalily, že má vysokou hladinu THC, omamné látky obsažené v konopí, informovala agentura AP.

"Nevěděl jsem, že je to marihuana," řekl Chen v úterý před soudem. Pochází z Číny a vypovídal s pomocí tlumočníka. Možná proto mu nápis na pytlíku bonbonů Smokies Edibles Cannabis Infused Fruit Chews nic neřekl.

Související obsah

​Soudce stanovil kauci za propuštění z vazby na 25 tisíc dolarů (zhruba 600 tisíc korun) s tím, že proces bude pokračovat v srpnu.

Manažer dopravní společnosti se řidiče zastával. Prý pro firmu pracuje deset let a je vzorný. Podle něj Chen nekouří, nepije, ale miluje sladkosti. Před pár lety by se tohle nemohlo stát, protože marihuana nebyla všude kolem nás, míní řidičův nadřízený.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz