Za volantem

Neuvěřitelná drzost šokovala policisty. Tenhle řidič porušil snad všechno, co šlo

Neuvěřitelná drzost šokovala policisty. Tenhle řidič porušil snad všechno, co šlo
Zdroj: Policie ČR

Jeden řidič a desítka porušení předpisů. Policisté toho už na českých silnicích viděli dost, ale tenhle případ je stejně šokoval. Není divu, 37letý řidič stařičké Škody Pick-up nasbíral desítku přestupků a je podezřelý i z trestného činu.

Řidič: bez řidičského oprávnění, se zákazem řízení, s pozitivním orientačním testem na drogy, odmítnutí lékařského vyšetření, nepředložil doklady

Auto: s registračními značkami z jiného vozidla; bez platné technické kontroly, bez zadního osvětlení

Přívěs: bez platné technické kontroly, bez zadního osvětlení

Tak tohle je soupis prohřešků, které odhalili svitavští dopravní policisté během jediné kontroly. Minulý pátek se v Březové nad Svitavou rozhodli zastavit a zkontrolovat řidiče staré Škody Pick-up s připojeným nákladním přívěsem. A pak se nestačili divit.

Šofér jim nejdřív zkusil ujet, jenže záhy ho zradil bahnitý povrch lesní cesty, ve kterém uvízl. A tak policejní hlídka mohla zahájit kontrolu.

"Orientační test na návykové látky byl u řidiče pozitivní na amfetamin/metamfetamin a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Dále policisté lustrací zjistili, že muž není vlastníkem žádné skupiny řidičského oprávnění, a navíc má aktuálně zákaz řízení motorových vozidel, který je platný až do srpna 2022," popisuje mluvčí policie Pardubického kraje Dita Holečková.

Muž nepředložil řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla ani doklad o pojištění odpovědnosti celé soupravy. Na autě chybělo vnější krycí sklo na zadních světlech, technická byla propadlá už od října 2020, a na vozidle byly dokonce umístěny registrační značky jiného vozidla.

Škoda Pick-up byla v šíleném stavu, stejně jako přívěs. Zdroj: Policie ČR

​Na přívěsu byla zadní světla v totálně dezolátním stavu, chyběl kryt na kole, a technická kontrola byla platná dokonce jen do června 2018.

Něco takového fakt na silnice nepatří.

"Sedmatřicetiletý řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodává policejní mluvčí.

vak, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události