Zahraničí

Rusové ostřelují Severodoněck. Rusko není křišťálově čisté, prohlásil Lavrov

Nejtvrdší boje na Ukrajině se stále vedou na východě v oblasti Donbasu. Ruští okupanti ale v noci na pátek opět ostřelovali i město Sumy na severu země. Rakety tam zabily čtyři lidi a šest dalších zranily. Rusové zároveň poprvé otevřeně přiznali ekonomické problémy v zemi.

Severodoněck a Lysyčansk. Města, která se už několik dní pokouší ruská armáda obsadit. Zatím neúspěšně. Brání je několik set obránců. Rusové i tady útočí raketami a i tady to odnášejí civilisté. Ti, kteří přežili, pátrají v troskách po svých nejbližších.

"Byl jsem doma a najednou jsem slyšel výbuch. V tu chvíli začali lidé plakat a křičet. Vyběhl jsem a viděl jsem ruiny a těla. Odnesli je na nosítkách. Někteří byli naživu, jiní mrtví," líčil hrůzy v Lysyčansku tamější obyvatel Anatolij Kaljahin.

Související obsah

"Co se nám to děje? Nevíme, co bude zítra. Musí to už skončit. Ukončete to! Vyjednávejte. Jsme staří, nemáme kam jít. V 72 letech mě klidně vyhodí v nějaké vesnici. Chlapci, bojujte a mír, ať už přijde mír," řekla obyvatelka Lysyčansku Vira Mjedjenceva .

V ruském Petrohradě mezitím začalo 25. mezinárodní ekonomické fórum. Ministr zahraničí Lavrov na něm prohlásil, že pohled Západu už Moskvu vůbec nezajímá. "Ne, Rusko není křišťálově čisté. Rusko je tím, čím je, a nestydíme se za to, že jsme ukázali, čím jsme!" řekl Lavrov.

Na ekonomickém fóru, které britská BBC označila za hostinu během hladomoru, Rusko otevřeně přiznalo ekonomické problémy. Šéfka centrální banky i ministr financí zopakovali, že je potřeba větší flexibilita a utahování opasků.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz