Domácí

Kolaps autobusů v Pardubickém kraji: Situace je kritická, nejezdí 150 spojů

Kritická situace v autobusové dopravě trápí obyvatele na východě Pardubického kraje. Společnost BusLine nemá dostatek řidičů, ráno tak nevyjelo 150 spojů. Vypomoci proto museli už i pracovníci Správy a údržby silnic, kteří mají na autobusy řidičská oprávnění.

Svitavsko, Lanškrounsko a okolí Litomyšle. To je jen pár míst, kde lidé sice na autobus čekají, ale nakonec stejně budou muset jít pěšky nebo si hledat náhradní spoj.

V Ústí nad Orlicí muž, který se právě vracel z nemocnice po úrazu ruky, s díky odmítl převozní sanitku s tím, že mu právě jede autobus. Nejel. Na další spoj čekal více než dvě hodiny. Další cestující si stěžovala, že na tabuli visí informace, že její spoj pojede, ale ani on nakonec nejel. Rozezlený byl i muž, který se sice na dispečink společnosti BusLine dovolal, ale nikdo mu nedokázal říct, kdy mu autobus pojede.

Související obsah

​Přepravní firma vyhrála na východě kraje výběrové řízení díky nejlevnější nabídce. Dopravu má zajišťovat deset let. Vedení společnosti tvrdilo, že spousta řidičů nakonec odřekla spolupráci, své šoféry nedodali prý ani subdodavatelé, takže ze sta jich aktuálně chybí zhruba deset.

Situace je tak kritická, že se za volant posadilo i několik krajských silničářů, kteří mají na autobusy papíry a rozhodli se, že pomohou. Podle odhadů se do cíle své cesty nedostanou denně tisíce lidí.

Ve středu nevyjelo 167 spojů, ve čtvrtek dokonce 200 a v pátek 150. Krajský úřad tvrdí, že společnost nedodává službu, ke které se zavázala, a nařídil přepravci, aby tak od čtvrtka jezdil po kraji zadarmo.

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz