Naše Česko

Les, jak ho neznáte. V sobotu je jedinečný Den otevřených lesů

Zažijte lesy jinak. Začíná unikátní projekt, který vám představí les pohledem vlastníků, kteří o něm vědí nejvíc. Tuto sobotu se tak na vybraných místech po celé zemi koná Den otevřených lesů. Zábavně-naučný program si nejvíce užijí rodiny s dětmi.

Do lesa se mnozí z nás chodí ve volných chvílích uklidňovat. Procházka v klidné přírodě je pro jednoho terapií, pro druhého ideálním místem, kde s rodinou zažít nezapomenutelná dobrodružství. Pokud přesně po tomto toužíte, můžete v sobotu využít právě Den otevřených lesů.

Zábavně-naučný program připravují členové Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL). Podle něj lesy občas potřebují i pomoc člověka, aby mohly dále nabízet útočiště svým obyvatelům i návštěvníkům.

Proto se SVOL rozhodlo letos uspořádat první ročník této akce. "Chtěli bychom veřejnosti ukázat příklady dobré praxe trvale udržitelného hospodaření v lese, zprostředkovat reálný zážitek a odpovědět i na případné otázky," upřesňuje předseda SVOL Jiří Svoboda.

Související obsah

​Ve Snídani s Novou o tématu v pátek mluvil i Richard Podstatzký za SVOL. "Je to pilotní akce. Chceme ukázat lidem, jak se trvale hospodaří v lese. Může to být krásně strávený letní den pro celou rodinu ve stínu stromů," řekl k tomu.

"Stěžejním programem by měla být procházka s majitelem nebo odborným lesním hospodářem, který ukáže principy hospodaření od vysazení stromečku přes pěstební činnost v lese až po nějakou těžbu," popsal Podstatzký.

Na webových stránkách projektu najdou lidé interaktivní mapu, kde se dozví podrobné informace o akci v jejich okolí. Zjistíte tam, kde je nejbližší les, kde se akce koná a také další informace o programu v dané lokalitě.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz