Domácí

Motorkáři vletěla do přilby vosa. Zpanikařil a při nehodě přišel o nohu

Vážná nehoda se stala u obce Lesná na Českolipsku. Motorkáři tam při jízdě vlétla do přilby vosa. Muž kvůli tomu havaroval. Narazil do svodidel a následně přišel o nohu. Policie varuje motorkáře, aby používali všechny ochranné pomůcky a podobným situacím předcházeli.

Dvaačtyřicetiletý motorkář projížděl na supersilném stroji mezi obcemi Lesná a Horní Světlá na Českolipsku. Ve chvíli, kdy projížděl zatáčkou, mu vlétla do přilby vosa. Motorkář zpanikařil a ve snaze nedostat žihadlo ztratil kontrolu nad řízením a narazil do svodidel.

Bohužel tak nešťastně, že mu svodidla amputovala část nohy. Motorkář přišel o nohu nad kotníkem. Z místa havárie jej musel odvézt vrtulník záchranářů.

Související obsah

"Motorkářům doporučujeme, aby používali prvky pasivní bezpečnosti, integrovanou motocyklistickou přilbu s ochranou brady a bez ohledu na počasí by ji měli mít během jízdy uzavřenou. Dále experti na bezpečnou jízdu doporučují motorkářům, aby používali vysoké boty a to nejméně do poloviny lýtek," doporučila mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

Jízda s otevřenou helmou anebo s integrální přilbou, u které kvůli letnímu horku mívají motorkáři vyklopené plexisklo a chrání si oči jen brýlemi, riziko kontaktu s letícím hmyzem významně zvyšuje. Pokud taková situace nastane, je důležité, aby se motorkář pokusil o co možná nejklidnější zastavení motorky v nejkratším čase na bezpečném místě.

jal, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz