Krimi

Dvojnásobná vražda na Náchodsku. Syn měl zavraždit rodiče, skončil ve vazbě

Kriminalisté od páteční noci prošetřují smrt dvou lidí v obci u České Skalice na Náchodsku. Na místě činu našli 35letého muže, kterého nedlouho poté obvinili z vraždy. Podle policistů má jít o syna obětí. Skončil ve vazbě.

Policisté v sobotu informovali o nočním zásahu nedaleko obce Česká Skalice. V rodinném domě našli mrtvý pár. Na místě neštěstí objevili také podezřelého muže, kterého krátce nato obvinili z vraždy. "Kriminalisté 35letému muži kladou za vinu, že svým rodičům utržil několik bodnořezných ran, kterým s vysokou pravděpodobností na místě podlehli," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Výjezdu se kromě vyšetřovatelů účastnili i záchranáři, páru však už pomoci nedokázali. "Bohužel nezbylo než konstatovat úmrtí těch dvou zraněných," sdělil TN.cz mluvčí záchranářů Ivo Novák. "Na místo se dostavil rovněž náš krizový intervent, který poskytl první psychologickou pomoc pozůstalým a účastníkům události," dodal.

Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená soudní pitva​. Za dvojnásobnou vraždu hrozí pachateli trest vězení na 15 až 20 let nebo i výjimečný trest.​

Související obsah

Policisté vyšetřují tento týden hned několik vražd

Událost u České Skalice není jedinou, kterou kriminalisté od tohoto týdne vyšetřují. Hned v pondělí zadrželi muže, který měl v Holešově na Kroměřížsku v afektu bodnout svého známého (psali jsme zde). Ve stejný den se objevila informace o smrti tří lidí na Rychnovsku. Policie pracuje s verzí, že otec od rodiny zavraždil manželku a čtyřletého syna. Pak si sám sáhl na život. Motivem měly být zřejmě rodinné problémy. Pobodáním 52letého muže pak skončilo grilování v brněnské chatové oblasti. Zaútočit na něj měl po hádce jeho známý, tělo mrtvého našli svědci v korytě potoka.

Kroměříží nedávno otřásla vražda miminka. Podezřelé policie zadržela (5/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz