Domácí

Nejde jen o dopravní podnik. Kauza Hlubuček sahá i na další místa

Kauza kolem bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka, kterou policie označuje jako akci Dozimetr, se netýká jen pražského dopravního podniku a magistrátu. Policie zasahovala také ve Všeobecné zdravotní pojišťovně a ve středočeské správě silnic.

Hlavní cíle velké policejní razie byly čtyři. Policisté si posvítili i na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, kde se měla skupina kolem Redla podle informací portálu iDNES.cz také angažovat.

Podle vyšetřovatelů se měli dohodnout, že budou od společností, které dodávají IT systémy, požadovat provize, a to pod hrozbou přezkumu a následného vypovězení smluv. "Pojišťovna poskytla Policii České republiky maximální součinnost, plně spolupracovala na všech jejích úkonech," uvedla mluvčí VZP Viktorie Plívová.

Policie zasahovala i v sídle Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje v Říčanech. Policisté už v minulosti obvinili několik pracovníků kvůli zakázkám, proč konkrétně ve středu NCOZ zasahovala, zatím ale není jasné. "Vedení Středočeského kraje učinilo preventivní krok v podobě postavení ředitele Krajské správy a údržby silnic Jana Lichtnegera mimo výkon funkce, a to do doby zasedání dozorčí rady a zjištění oficiálních informací k vyšetřování," řekla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN).

Související obsah

Hlubuček začal v den zátahu svou vilu v pražských Lysolajích převádět na svého partnera a lysolajského zastupitele Jiřího Karvánka. Podle katastru návrh podal Karvánek ve středu v půl druhé odpoledne, kdy byl Hlubuček už zadržený. Má jít o darovací smlouvu. 

Podle předsedy hnutí Víta Rakušana je nutné, aby si STAN zvolil nové vedení, vyvodit odpovědnost by podle něj měl i ministr školství Petr Gazdík. Prověřují se i dary, které hnutí obdrželo.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz