Domácí

Vodáci už obsadili české řeky. Nejvíce jich je na Vltavě

Tropické počasí v sobotu vylákalo lidi nejen na koupaliště, ale i k řekám, které se rychle zaplnily vodáky. Největší zájem byl tradičně o Vltavu. Každý rok ji sjíždějí tisíce vodáků z domova i ze zahraničí.

Na Vltavě poblíž Českého Krumlova lidé u břehu pomalu neměli kde zakotvit. "Včera byl kemp zaplněný a dneska lodě, co byly na rezervace, jsou v podstatě všechny na vodě," sdělil v sobotu Radim Zíka z kempu Vltavan.

Většina kempů hlásí plno. Mnohé vodáky ke sjíždění Vltavy motivovala příznivá předpověď počasí. "Pokud je počasí, tak jsou vodáci. Na poslední chvíli jsme měli poměrně dost objednávek a vlastně jsme dopůjčovali ještě zbytek lodí, které jsme měli volné," vysvětlil Jaroslav Lhotský z půjčovny lodí Pirát.

Vodáci si podmínky pro splouvání nemohou vynachválit. Kdo se letos na vodu vydá, musí počítat s tím, že oproti minulému roku sáhne hlouběji do kapsy. Třeba za takový typický smažák byste v jednom z kempů před rokem dali asi 150 korun. Letos stojí 170. Pivo zdražilo zhruba o 10 korun. V průměru o deset procent zdražily také ostatní služby, jak za místo pro stan, tak třeba za vypůjčení lodě.

Související obsah

"Hlavní důvod je, ať už teda zdražování celkově a potom i cena pohonných hmot, která šla vlastně za poslední dva roky až dvojnásobně nahoru," uvedl Michal Talíř z půjčovny lodí Rafting Krumlov. 

Alespoň na jihu Čech zatím záchranáři žádné vodáky zachraňovat nemuseli. Přesto je ale nabádají k opatrnosti. Hlavně jezy totiž i při normálním stavu vody představují nebezpečí. Stále také platí, že na vodě se nesmí pít alkohol.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz