Domácí

Češi při vedrech hledají příjemný chládek. TIPY, kam se můžete vydat

Při tropických teplotách všichni hledají příjemný chládek. Návštěvníci ho v sobotu našli na horách, ve vodě i v jeskyních. Prohřát od zimy ještě nestihly ani české hrady a zámky.

Ideální teploty panují v mrazových kotlinách. Například na Jizerce, v nejstudenější osadě Česka, bylo v noci kolem jednoho stupně nad nulou, ve dne příjemných 20 stupňů Celsia.

Pěší, turisté i cyklisté si to nemohli vynachválit. "Přijeli jsme se zchladit, protože ve městě je vedro a tady je příjemně," vysvětlovali svou návštěvu osady návštěvníci.

Pokud zatoužíte po opravdovém chladu, musíte pod zem. Například do Bozkovských jeskyní. "Je to tady určitě lepší ochlazení než zmrzlina venku nahoře," pochvalovali si tam v sobotu lidé. "Denně se sem přichází zchladit od 500 do 1 000 návštěvníků," sdělila tamní průvodkyně Denisa Šimková.

Související obsah

I řeka Jizera je osvěžující. "Vlezu si do šlajsny a nechám se masírovat tím vodním proudem," popsal svůj způsob boje s horkem návštěvník Malé skály.

Sněhovou mapu republiky na úpatí Studniční hory horko nemilosrdně zmenšuje. Přesto to na červnovou koulovačku či postavení sněhuláka pořád stačí.

Související obsah

Kdo v sobotu navštívil některý z českých hradů či zámků, udělal jen dobře. Ještě se nestihly od zimy prohřát. "Je to určitě nejchladnější místnost, dneska tady máme pouhých 13 stupňů," řekl v zámeckém sklepení vedoucí návštěvnického provozu na státním zámku Sychrov Jaromír Náměstek.

Vhod přišla malým hasičům i soutěž v Urbanicích na Královéhradecku. S velkou chutí se vrhli do kádě s vodou. V neděli bude ještě o pár stupňů tepleji. Tak třeba vám některý z těchto tipů přijde vhod.

kdu, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz