Domácí

Ještě ho nestihli dokončit a už vyhořel. Rodinný dům plameny úplně zničily

Ještě ho nestihli dokončit a už vyhořel. Rodinný dům plameny úplně zničily
Požár rodinného domu v Sibřině Zdroj: Roman Tesáček, oddělení dokumentace MV-GŘ HZS ČR

Rodinný dům v Sibřině nedaleko Prahy v sobotu večer pohltily plameny. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, na místo vyrazilo hned několik profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek. Přesto trvalo téměř tři hodiny, než hasiči dokázali požár zcela zlikvidovat. Nyní zjišťují, co se vlastně stalo.

Když dostali před sedmou hodinou večer středočeští hasiči informaci, že ze střechy rodinného domu v Sibřině stoupá kouř, ještě netušili, jak náročný zásah je čeká. Operační důstojník na místo vyslal nejprve profesionální hasiče z Říčan spolu s dobrovolníky ze Sibřiny a Úval. Požár se však během chvilky vyvinul natolik, že ze střechy začaly šlehat plameny.

"Navíc bylo upřesněno, že objekt je poměrně rozsáhlý. Velitel čety, který vyjel k události, nechal poplachový stupeň zvednout na druhý a povolat další jednotky. Poplach se proto rozezněl dobrovolným hasičům z obcí Babice, Doubek, Říčany, Šestajovice a Škvorec, zároveň byla povolána také profesionální jednotka z Českého Brodu," uvedla mluvčí krajských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Požár zasáhl střechu, uvnitř domu naštěstí tou dobou nikdo nebyl. Hasiči s plameny bojovali třemi vodními proudy, a to i za pomoci výškové techniky. "Jelikož se zasažená střešní konstrukce propadla, museli vést celý hasební zásah zvenčí budovy," vysvětlila mluvčí.

Související obsah

​Pár minut před půl osmou se podařilo hasičům požár dostat pod kontrolu. Zaměřili se proto na rozebírání střešní konstrukce, aby mohli dohasit případná skrytá ohniska. "O dvě hodiny později byl požár zcela zlikvidován, celé místo důkladně zkontrolováno termokamerou a jednotky se mohly vrátit na své základny. Místní dobrovolné jednotce Sibřina byla nařízena do nedělní osmé hodiny ranní dohlídka nad požářištěm," sdělila Fliegrová.

Proč začalo v domě hořet, nyní zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který si na místo povolal i experty z Technického ústavu požární ochrany v Praze. Přesná výše škody i příčina požáru jsou tak předmětem dalšího vyšetřování.

Požár bytu v Praze

Hasiči v sobotu v nočních hodinách zasahovali i u požáru bytu v Praze, konkrétně v ulici Hořčičkova. Hořet začalo blíže nespecifikované vybavení domácnosti. "Nasadili jsme tři vodní proudy a použili výškovou techniku. Zachránili jsme tři osoby, šest lidí bylo evakuováno. Nikdo nebyl zraněn. Plameny napáchaly škodu za milion korun. Příčina požáru se vyšetřuje," uvedli pražští hasiči na twitteru.

Podívejte se na záběry nočního požáru v Praze 11:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz