Domácí

VIDEO: Policisté na šlapadle chytali výtržníka, ten dostal záchvat

Policisté v neděli zveřejnili záběry z netradičního zásahu, který za sebou mají členové z pohotovostní motorizované jednotky. Ti tento týden vyjížděli na Slovanský ostrov kvůli oznámení, že neznámý agresivní muž u Žofína slovně i fyzicky napadá lidi. Výtržník před přivolanou hlídkou skočil do Vltavy a zkoušel uplavat. Nakonec se ho sice podařilo dopadnout a vytáhnout na břeh, dostal ale epileptický záchvat a skončil v nemocnici.

Hned tři policejní hlídky ve středu vyrazily na Slovanský ostrov, odkud přišlo hlášení o agresivním muži. "Prvotní oznámení bylo, že muž má fyzicky napadat a obtěžovat kolemjdoucí," přiblížil pro TV Nova člen pohotovostní motorizované jednotky.

Když strážci zákona dorazili na místo, muž zpanikařil a dal se na útěk. Před hlídkami skočil do Vltavy a snažil se uplavat. Policisté využili toho, že byl v té chvíli poblíž muž na šlapadle, požádali ho o pomoc a okamžitě začali plavce pronásledovat. "Každý, kdo se někdy svezl na šlapadle, asi uzná, že to není zrovna nejobratnější stroj. Plavec měl proto chvíli nad policisty převahu," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Muži se zpočátku úspěšně dařilo před plavidlem kličkovat, do akce se ale vzápětí zapojil ještě další dobrovolník. Ten původně zásahu přihlížel, pak pronásledovatelům poskytl motorový člun. Před tím už plavec neměl šanci uniknout.

"Když jsme muže dohnali, obklíčili jsme ho a vrhli jsme se do vody za ním," přiblížil zasahující policista. Ačkoliv byl muž velmi agresivní a hodně se vzpouzel, nakonec se ho hlídkám podařilo dostat do člunu a poté i na břeh. V tom okamžiku ale nastal nečekaný zvrat.

"Po vytažení na břeh dostal muž epileptický záchvat, proto musel být převezen do zdravotnického zařízení. V tuto chvíli je stále v nemocnici, jakmile to bude možné, budou s ním policisté celou situaci řešit," dodal Daněk. Projednat s ním chtějí nejen jeho chování před příjezdem hlídek, ale i následný pokus o uplavání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz