Domácí

Náročný víkend pro záchranáře. Kvůli vedrům se nezastavili

Záchranáři mají za sebou jeden z nejnáročnějších víkendů letošního roku. Ve vedrech museli ošetřit stovky lidí. Štáb TV Nova jejich práci sledoval celý den na Mladoboleslavsku. V naprosté většině případů se jednalo o úpaly, kolapsy kvůli nedodržování pitného režimu a srdeční nebo mozkové příhody.

V poledne bylo v Mladé Boleslavi 31 °C a záchranáři zasahovali v bytě 28leté ženy, které se udělalo slabo. Ženu napůl v mdlobách vyvedli ven. V sanitě ihned dostala potřebnou zdravotní péči.

Záchranáři s mladou maminkou odjeli do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Teplota stoupala, skrápění silnic pomáhala jen na okamžik. Na dispečink volali o pomoc další a další lidé. Tentokrát sanitka jela ke starší ženě po kolapsu. Ven ji vyprovázel její starostlivý manžel a záchranářům děkoval. "Přijeli rychle, včas a měli dobrý přístup. Udělalo se jí špatně a už to vypadalo, že potřebuje lékařskou pomoc. Ještě navíc, ona je invalidní, takže bychom ji tam nedopravili samostatně," sdělil manžel.

"Paní nedodržovala pitný režim a je dehydratovaná. Museli jsme ji následně odvézt do nemocnice a na cestu jí dali infuzní roztok," vysvětlila záchranářka Gabriela Havlíková. Sotva se jedna sanitka vrátila zpět, druhá vyjela k dalšímu pacientovi.

Související obsah

Po 14. hodině teplota překonala 37 °C a záchranáři zasahovali v obci Charvatce na Mladoboleslavsku. Šlo opět o mladou ženu v kolapsovém stavu. Krátce před 17. hodinou záchranáři zasahovali u pacienta, kterému ve vedrech selhalo srdce. To už teploměr v autě ukazoval 38,5 °C. 

"K 17. hodině jsme ošetřili celkem 25 lidí v souvislosti s horkým počasím. Za včerejší den to bylo 17 lidí. Většinou šlo o starší ročníky ve věku 55 let plus," uvedla mluvčí záchranářů Monika Nováková. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz