Domácí

Dětem ve školce servírují jídlo z odpadkových pytlů, tvrdí rodiče

Rodiče si stěžují na úroveň stravování v mateřské škole na pražském Smíchově. Dětem tam údajně servírují jídlo z odpadkových pytlů. Situaci se rodiče nejprve snažili řešit s ředitelkou školky, ale neúspěšně. Věc už řeší česká školní inspekce.

Jídlo ve školní jídelně v pytlech na odpadky. Takové záběry pobouřily rodiče dětí z jedné pražské mateřské školky. "Bohužel paní ředitelka nám nebyla schopná říct, co to je za pytel přesně a dát nám nějaký certifikát, který by vyvrátil naše pochybnosti, že to je nezávadné," stěžoval si jeden z rodičů. "Nejvíce zarážející fakt na téhle kauze je postoj paní ředitelky, která tyto aktivity, praktiky kryla více jak deset let," poznamenal další.

S paní ředitelkou školky jsme se snažili spojit, aby mohla situaci blíže objasnit. Vyjadřovat se ale nechtěla. "Já prostě nemám zájem, děkuji," zareagovala na žádost o vyjádření.

Související obsah

K nehygienickému jednání ve školní jídelně se ale vyjádřila i učitelka, která kvůli tomu dala výpověď. "Dva roky jsme se s tím snažili bojovat po dobrém, snažili jsme se to vykomunikovat, ale bohužel nevyšlo to," sdělila.

"Situaci řešíme, věnujeme se jí a čekáme na výstupy z kontroly České školní inspekce," prohlásila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). "Jsme na počátku, ten proces potrvá několik dnů, pak se budou výsledky vyhodnocovat a a na konci budou příslušné výstupy," vysvětlil náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Výsledky šetření by Česká školní inspekce mohla oznámit už za měsíc.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz