Domácí

VIDEO: Záchrana na poslední chvíli. Policie zabránila dívce skočit pod vlak

Dobřanským policistům se podařilo zachránit mladý život. Před několika dny z tamní léčebny utekla dívka, po které začali okamžitě pátrat. Našli ji zhruba po hodině, jak stojí na mostě nad železniční tratí, kde se chystala spáchat sebevraždu. Hlídka ji nakonec přesvědčila, aby z mostu slezla. Děvče si poté převzali zdravotníci.

Ve správný čas na správném místě byli policisté z oddělení v Dobřanech na Plzeňsku. Před necelými dvěma týdny obdrželi oznámení, že z tamní léčebny utekla mladistvá pacientka. Policie prohledala blízké i široké okolí, dívku se ale nedařilo vypátrat.

Související obsah

​Policisté na ni narazili zhruba po jedné hodině a bylo to přibližně sedm kilometrů od místa útěku. Když hlídka projížděla obcí, spatřila dívku stojící na mostě nad železniční tratí. "Byla viditelně silně rozrušená a chtěla ukončit skokem svůj život. Dokonce v jedné chvíli zcela přelezla železné zábradlí," uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.

Policisté ale zareagovali správně a po několika minutách vyjednávání se jim podařilo dívku přesvědčit, aby ze zídky mostu slezla. V tu chvíli ji zachytili a zabránili tomu, aby si ublížila. Poté ji předali do péče zdravotníků, případem se nadále zabývají.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz