Zahraničí

Vakcína Pfizer údajně může za dočasnou impotenci u mužů. Odhalila to studie

Vakcína Pfizer údajně může za dočasnou impotenci u mužů. Odhalila to studie
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Spekulací o negativních účincích a následcích po očkování proti covidu je nespočet. Studie publikovaná v časopise Andrology nedávno odhalila, že vakcína od společnosti Pfizer negativně ovlivňuje mužské sperma.

Vývoj očkovacích látek proti covidu představuje významný vědecký úspěch po celém světě. Přesto se objevily obavy ohledně možného škodlivého dopadu na mužskou plodnost. 

Časopis Andrology v polovině června publikoval článek, který se opírá o zahraniční studii izraelských vědců. Ta se soustředila na mužskou potenci před a po dokončeném očkování vakcínou společnosti Pfizer. 

Související obsah

Do studie se zapojily tři spermabanky, které poskytly 220 vzorků spermatu. Vakcinace zahrnovala dvě dávky a dokončení očkování bylo naplánováno 7 dní po druhé dávce. Studie zahrnovala čtyři fáze. "Primárními cílovými parametry byly parametry spermatu. Byly provedeny tři statistické analýzy, které se na závěr porovnaly," píše se ve studii.

Související obsah

Tato studie se zaměřovala především na koncentraci spermií. Potvrdilo se, že dochází ke zhoršení plodnosti tři měsíce po vakcinaci, potom nastává opět zlepšení.

"Očkování vakcínou Pfizer je příčinou přechodné koncentrace ve spermatu a poklesu plodnosti. Dlouhodobá prognóza zůstává dobrá," uzavírá studie. 

Společnost Pfizer požádala USA o povolení aplikovat čtvrtou dávku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz